Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bayburt Fıkraları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bayburt Fıkraları PDF EPUB


Fuat Baş

Bayburt Fıkraları - Fuat Baş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fuat Baş
DOSYA BOYUTU 5,4
TARİH 2010-05-28
ISBN 6055715830
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bayburt yöresi, fıkra anlatmanın veya güzel anlatanı dinlemenin tadına varılan yerlerdendir. Fıkralar her kim tarafından ilk kez ortaya konmuş olursa olsun, zamanla değişikliğe uğrar ve çoğu zaman da anlatan unutulur gider. Bu kitapta yörede çokça anlatılan fıkralar olduğu gibi ilk defa karşılaşacağınız fıkralar da bulunmaktadır.Bayburtspor Küme Düşer3. Küme’de oynayan, bayburtspor yenilirse düşecek, berabere kalır ya da yenerse ligde kalacaktır. Nefesinin güçlü olduğuna inanılan Ulucami imamından, bu maç için dua etmesini isterler: -Hocam bir dua et de takım yensin, heç delse berabere galsın.Hoca da, Bayburtluları kırmaz. Cuma namazını kıldırıp, dua eder. Sonra’da “Hadi maça gidelim,” der ve maçı izlemeye stadyuma giderler. Maçın 90 dakikası berabere biter ama Bayburt spor uzatmalarda bir gol yer ve küme düşer. Taraftarlar hocaya: -Ne biçim dua ettin; eee hani dua edecektin? Diye çıkışırlar. Hoca:-Ula uşah ben 90 dekke için dua ettim. Ne bülüm, ay oğul, hâkimuzatacah!

...e, okuma-yazma bilmeyen Mehmetçiklerimize, okuma-yazma kursu açılmış, adına da -"Ali Okulu" deniyor ... Bayburt - BAYBURT FIKRALARI ... . Bayburt fıkraları Beden Dili Bektaşi Fıkraları Bektaşi Fıkraları Bel Ağrısını Azaltmanın 5 Yolu Belki Siz de Bir Dehasınız Beyninizi Besliyor musunuz? Bayburt Fikralari. Bayburt Fikralari. ERKEK GİYSİSİ. Başta : Eskiden başlarına "KEÇE KÜLAH , FES EBANİYE" adı verilen bir başlık örten Bayburtlu erkekler daha sonra Cumhuriyetle beraber bu... KİRLİ KOKAN ÇORAPLAR İki samimi Bayburt lu arkadaş bir gün hayırlı bir iş için davet edilmi ... Bayburt Fıkraları ... ... KİRLİ KOKAN ÇORAPLAR İki samimi Bayburt lu arkadaş bir gün hayırlı bir iş için davet edilmişler.Arkalardan birinin ayağı aşırı derecede... Bayburt Fıkraları. Konbuyu başlatan hafsa. Kaymakam Bayburtu gezmektedir. Değirmenin bir tanesinde bir eşek gör...