Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konularının Öğretimi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konularının Öğretimi PDF EPUB


Yrd. Doç. Dr. Cengiz Dönmez

İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konularının Öğretimi - Yrd. Doç. Dr. Cengiz Dönmez pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yrd. Doç. Dr. Cengiz Dönmez
DOSYA BOYUTU 10,32
TARİH 2008-02-01
ISBN 6053950790
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ülkemizde T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük konuları, İlköğretimden – Yükseköğretime kadar bütün eğitim kurumlarında öğretilmektedir. Ancak bu ders ve konuların öğretimi geçekleştirilirken, dünyadaki benzer nitelikli ders ve konuların öğretimi sırasında benimsenmiş, çağdaş yöntemi teknik ve stratejilerin kullanılmadığı görülmektedir. Özellikle Atatürkçülük konularında, programlarda değer boyutunun dikkate alınmamış olması sebebiyle, istenilen sonuçların tam olarak alınması mümkün olamamaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmaya yönelik, bazı teşebbüslerde bulunulmuş olsa da, şimdiye kadar, çözüm önerilerini de içeren, ciddî bilimsel ve akademik çalışmalar yapılmamıştır.İşte bu kitap, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük konularının eğitim-öğretiminde mevcut sorunların ortadan kaldırılarak, daha olumlu sonuçların alınmasına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Başta öğretmen adayları, öğretmenler ve akademisyenler olmak üzere, ilgili tüm kesimlere sorunlarla birlikte çözüm önerileri de sunan bu kitap, alanındaki ilk çalışma niteliğindedir.T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük konularının öğretiminde; kavramla birlikte konuların değer ve beceri boyutunun da göz önünde bulundurularak, uygun yöntem, teknik ve stratejilerle, uygun araç-gereçlerin nasıl kullanılması gerektiğine dair geniş bilgilerin yer aldığı kitap, bu konuların öğretiminde istenilen hedeflere ulaşılmasına büyük katkı sağlayacaktır.

...a Haritası. Tc inkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konuları ... PDF T.C. inkılap tarihi ve atatürkçülük dersi öğretim... ... . Konu Anlatımı, Ders Notları, Özetler, Ders Videoları, Teog Konuları, Teog Hazırlık, Teog Konu Anlatımları. Ders: Tarih - Türkiye'nin Tarih Dersi Sayfası! Tarih, Tarih Dersi ve Tarih Öğretimi ile ilgili özgün içerikler üretiyoruz. 12. Sınıf T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük. Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi. Eğitim•. 06 Ağustos 2017 03:15. Mustafa SOLAK/TARİHÇİ. MEB, 18 T ... PDF İNKILAP TARİHİ ve ... . 06 Ağustos 2017 03:15. Mustafa SOLAK/TARİHÇİ. MEB, 18 Temmuz'da yeni Ortaokul T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi öğretim programını (müfredatını) yayınladı. Bu bağlamda araştırmanın amacı Türk İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük konularının öğretimi üzerine yapılan tezlerin konu ve yöntem açısından durumunu ortaya koymaktır. Cengiz Dönmez. Ülkemizde T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük konuları, İlköğretimden - Yükseköğretime kadar bütün eğitim kurumlarında öğretilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük konularının öğretimi; daha güçlü ve sağlam temellere oturmuş bir devlet ve millet hayatı oluşturmayı amaçlamaktadır. Kaymakçı, S. Er, H., "Türk İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük konularının öğretimi üzerine yapılan tezlerin analizi", CTAD, 9, 2009, 165-180. Köstüklü, N., Sosyal bilimler ve tarih öğretimi... MİLLİ CEMİYETLER -Kuruluşlarında milliyetcilik duygusu etkilidir. -Bölgesel savunmayı amaçlamıştır. -Sivas kongresinde bir çatı altında toplanılmıştır -Birinci... Kısa mesajın okunabilirliğini artırmak için İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konularının Öğretimi LIT dosyaları Microsoft Clear Type teknolojisini kullanır. KONU: Ilkögretim T.C. InkiHip Tarihi ve Atatürkçü}ük (8.SlUif) Dersi Ögretim Programi. 8. sınıf türkiye cumhuriyeti inkılap tarihi ve atatürkçülük dersinin genel amaçları. Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersi Konularının İlköğretimde Öğretimi. İnkılap Yayınları Atatürk Devrimi Ve Temelleri - Prof. Dr. Bedia Akarsu. %20 indirimli Yeni. İnkılap Yayınları Atatürk ile Allah Arasında Ciltli - Sinan Meydan. ...yayınlanan ilköğretim kurumlarının öğretim programları ile ders kitaplarında yer alması gereken konular, bütünüyle T.C.İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük dersi öğretim programında da işlenecektir. Ülkemizde T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük konuları, İlköğretimden - Yükseköğretime kadar bütün eğitim kurumlarında öğretilmektedir. Ancak bu ders ve konuların öğretimi geçekleştirilirken......