Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Obabakoak e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Obabakoak PDF EPUB


Bernardo Atxaga

Obabakoak - Bernardo Atxaga pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Bernardo Atxaga
DOSYA BOYUTU 3,92
TARİH 2015-02-13
ISBN 6059115094
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bask edebiyatının en önemli yapıtlarından biri olarak göster­ilen Obabakoak, gözlerden ırak bir Bask köyü olan Obaba’daki farklı yaşamları anlatır. Obaba masumlar ve entelektüeller, ço­banlar ve okul çağındaki çocuklar ile doludur. Sayfaların arasın­dan terk edilmiş bir kadın öğretmen ya da kültürlü fakat kendin­den nefret eden bir cüce size fısıldar. Karanlık gizli eğilimlerin iğneleyici bir mizah ile iç içe geçtiği bu hikâyeler kolajında, ka­saba dedikodusunu, günlüklerden yapılan alıntıları ve tabii ki edebiyat kuramlarını bulacaksınız. Atxaga’nın kendine özgü ve ironik üslubu kurmacanın sınırlarını zorluyor. “Tüm toplumlar, en küçük olanları bile, görülmeyen ama görülmedikleri için gerçekliğinden bir şey kaybetmeyen duvarlar örer ve tüm olumsuz, kötü kokulu şeyleri duvarın dışına fırlatır. Tıpkı şu öyküdeki, kendi topraklarındaki ayrıkotlarını temizleme zamanı geldiğinde, gecenin karanlığından faydalanarak kardeşi­nin çiftliğine yönelen kötü yürekli bağ sahibi gibi.” 

...dan biri olarak gösterilen Obabakoak, gözlerden ırak bir Bask köyü olan Obaba'daki farklı yaşamları anlatır ... Obabakoak - Ekşi Sözlük ... . Obabakoak is a 1988 short story collection by the Basque writer Bernardo Atxaga. The title can be translated as "Individuals and things of Obaba". The book won the National Novel Prize. Obabakoak - Bernardo Atxaga. Bask edebiyatının en önemli yapıtlarından biri olarak göster¬ilen Obabakoak, gözlerden ırak bir Bask köyü olan Obaba'daki farklı yaşamları anlatır. "Obabakoak" üzerine 2 yorum. argoscelik dedi ki: 04 Mart 2019, 18:10. Bernardo Atxaga. Bask edebiyatının en ön ... Obabakoak - Wikipedia ... . "Obabakoak" üzerine 2 yorum. argoscelik dedi ki: 04 Mart 2019, 18:10. Bernardo Atxaga. Bask edebiyatının en önemli yapıtlarından biri olarak gösterilen Obabakoak, gözlerden ırak bir Bask köyü olan Obaba'daki farklı yaşamları anlatır. Bernardo Atxaga. Bask edebiyatının en önemli yapıtlarından biri olarak gösterilen Obabakoak, gözlerden ırak bir Bask köyü olan Obaba'daki farklı yaşamları anlatır. Şunu söylemeli, Obabakoak beni oldukça şaşırtan sıra dışı bir metin oldu. Burada kastettiğim okuma planımda hangi kitapların bana ne şekilde zevk vereceğini az çok kestiririm. 30 TL. Bask edebiyatının en önemli yapıtlarından biri olarak gösterilen Obabakoak gözlerden ırak bir Bask köyü olan Obaba'daki farklı yaş...