Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Rüyalar ve Uyanışlar Defteri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Rüyalar ve Uyanışlar Defteri PDF EPUB


Latife Tekin

Rüyalar ve Uyanışlar Defteri - Latife Tekin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Latife Tekin
DOSYA BOYUTU 7,81
TARİH 2019-04-02
ISBN 9750740275
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Sahicilik, yanmış ormanlardan artakalan kül yamaçların kederiyle soluklanmaktır diyelim, yapayalnız ve bir başına soluklanıp iç geçirmek; ama kilometreler boyunca arabalardan fırlatılmış pet şişelerin, meşrubat kutularının pisliğine bulaşır kederin, naylon torbaların yarattığı iç bulantısında boğulur...Rüyalar ve Uyanışlar Defteri’nde Latife Tekin’in yıllarca koyun koyuna yaşadığı defterine düştüğü notlar var. Onun ta en başından edebiyatını besleyen ve giderek kristalleşen söylemlerini, politik tavrını ortaya koymakla yakın tarihe not düşen bu metinler kirlenen siyaseti, iktidar peşindekileri, sesi kısılanları ve elbette insanın doğadan kopuşunu belgeliyor. Dağın etine girmiş iş makinelerinin, yanmış ormanlardan artakalan kül yamaçlarının, nükleer santrallerin yolduğu ovaların, kuşların terk ettiği gökyüzünün kaydını tutarak yaşamakta olduğumuz kaygı verici ekolojik yıkımı gözler önüne seriyor.Kadınların ne zaman mağlup olduğu üzerinde düşünüp çocukluğun manifestosunu yazmaya girişen Tekin, hepimizi özellikle insan merkezli dünya görüşüne ve tüm dünyaya hâkim olan eril dile itiraz etmeye çağırıyor.Latife Tekin’in muhalif tavrını en dolaysız şekilde sergilediği Rüyalar ve Uyanışlar Defteri, en başta edebiyatın özgürleştirici gücünü hatırlatıyor okurlara; tabulara, rant peşinde koşan siyasilere, siyanürlere, buldozerlere… kısacası haksız güce meydan okuyor.

...erine düştüğü notlar var. Onun ta en başından edebiyatını besleyen ve giderek kristalleşen söylemlerini ... Rüyalar ve Uyanışlar Defteri | bkmkitap.com ... ... Rüyalar ve Uyanışlar Defteri'nde Latife Tekin'in yıllarca koyun koyuna yaşadığı defterine düştüğü notlar var. Onun ta en başından edebiyatını besleyen ve giderek kristalleşen söylemlerini... Rüyalar... ₺ 10,19 ₺ 7,64. Rüyalar ve Uyanışlar Defteri adet. Sepete Ekle. 13.65 TL. Rüyalar ve Uyanışlar Defteri'nde Latife Tekin'in yıllarca koyun koyuna yaşadığı defterine dü ... Rüyalar ve Uyanışlar Defteri ... . 13.65 TL. Rüyalar ve Uyanışlar Defteri'nde Latife Tekin'in yıllarca koyun koyuna yaşadığı defterine düştüğü notlar var. Onun ta en başından edebiyatını besleyen ve giderek kristalleşen söylemlerini... Rüyaların dili ve kurgusuyla yazılmış bir muhalefet manifestosu... Ekolojik yıkıma, yoksullaşan dile, muğlâklaşarak yönünü kaybeden politik söyleme ve ülke gündemine edebi ve ebedi bir başkaldırı metni. 13.65 TL. Rüyalar ve Uyanışlar Defteri-Can Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Anasayfa ›› Deneme ›› Rüyalar ve Uyanışlar Defteri. yorumsuz. Uyanışlar Defteri yazar Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2017. Latife Tekin. Sahicilik, yanmış ormanlardan artakalan kül yamaçların kederiyle soluklanmaktır diyelim, yapayalnız ve bir başına soluklanıp iç geçirmek... 13.65 TL. Rüyalar ve Uyanışlar Defteri'nde Latife Tekin'in yıllarca koyun koyuna yaşadığı defterine düştüğü notlar var. Onun ta en başından edebiyatını besleyen ve giderek kristalleşen söylemlerini... Rüyalar ve Uyanışlar Defteri'nde Latife Tekin'in yıllarca koyun koyuna yaşadığı defterine düştüğü notlar var. Onun ta en başından edebiyatını besleyen ve giderek kristalleşen söylemlerini... Rüyalar ve Uyanışlar Defteri'nde Latife Tekin'in yıllarca koyun koyuna yaşadığı defterine... dil:Türkçe Tarafından gönderildi Rüyalar ve Uyanışlar Defteri:4 Nisan 2019 13.65 TL. Rüyalar ve Uyanışlar Defteri'nde Latife Tekin'in yıllarca koyun koyuna yaşadığı defterine düştüğü notlar var. Onun ta en başından edebiyatını besleyen ve giderek kristalleşen söylemlerini......