Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kur'an'la Yaşayanlar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kur'an'la Yaşayanlar PDF EPUB


Metin Karabaşoğlu

Kur'an'la Yaşayanlar - Metin Karabaşoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Metin Karabaşoğlu
DOSYA BOYUTU 4,54
TARİH 2011-09-21
ISBN 6051310206
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Günlerden bir gün, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, güzel sesli sahabi Abdullah b. Mes’ud’a:“Kur'ân’ı bana oku!” diye ricada bulundu.İbn Mes’ud şaşırmıştı. Hayretle:“Sana indirilmiş bulunan Kur’ân’ı mı sana okuyayım?” diye sordu.Peygamber Efendimiz, bunun üzerine:“ Evet!” dedi ve ekledi: “Ben onu kendimden başkasından dinlemeyi de seviyorum!”Resûlullah aleyhissalâtu vesselâmın bu ricası ve izahı üzerine, İbn Mes’ud Nisa sûresini okumaya başladı. Nisa sûresi ki, Abdullah b. Mes’ud’un “Dünya ve içindeki hiçbir şeye değişmem” dediği beş âyet de bu sûrenin içinde yer alıyordu.İbn Mes’ud, sûrenin başından başlayarak, “Her ümmete bir şahit getirdiğimiz ve seni de onlar üzerinde şahit kıldığımız zaman, o kâfirlerin durumları nasıl olacak?” mealindeki 41. âyete kadar gelmişti.Bu âyeti okuduğunda, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, İbn Mes’ud’a:“ Dur!” dedi.Abdullah b. Mes’ud durdu ve dönüp Resûlullah aleyhissalâtu vesselâma baktı. Bir de ne görsün! İki gözünden de yaşlar akıyordu.Buharî, Fedâilu'l-Kur'ân 32, 33, 35; Müslim, Musâfırin 247, (700); Tirmizî, Tefsir, Nisa, (3027, 3028); Ebü Davud, ılm 13, (3668).

...n Fazileti: يَا أَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءتْكُمْ مَوْعِظَةٌ مِنْ رَبِّكُمْ وَشِفَاءٌ لِمَا فِي الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ ... Kur'ân'la Yaşayanlar - Posts | Facebook ... . Kur'an'a Göre Yaşamak ...tasvir ederken şöyle buyurur: "- Sizden evvel yaşayanlar Kur'an'ı, Hak'tan kendilerine gönderilen bir mektub olarak bilirdi. Allah Teâlâ da Kur'an ehli kişiden râzı olur ve ona: "- Oku ve yüksel!" denir. SEVGİ VE MERHAMETİ SONSUZ ALLAH'IN ADIYLA "Oku! Yaratan Rabbinin adıyla! İnsanı sevgiden / ilgiden / alâkadan yarattı! Oku! Senin Rabbin çok cömerttir! Günlerde ... Kur'an'la Yaşamak ... . Allah Teâlâ da Kur'an ehli kişiden râzı olur ve ona: "- Oku ve yüksel!" denir. SEVGİ VE MERHAMETİ SONSUZ ALLAH'IN ADIYLA "Oku! Yaratan Rabbinin adıyla! İnsanı sevgiden / ilgiden / alâkadan yarattı! Oku! Senin Rabbin çok cömerttir! Günlerden bir gün Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm güzel sesli sahabi Abdullah b. Mes'ud'a: "Kur'ân'ı bana oku!" diye ricada bulundu. İbn Mes'ud şaşırmıştı. Kur'an'ı anlama ve yaşamanın fazileti nedir? Asr-ı Saadet döneminden Kur'an'ı yaşamakla ilgili örnekler... (Kurtubî, I, 26). Kur'an'I anlamak ve yaşamak. Kur'an'la Yaşamak, Kur'an'ı niçin, nasıl ve ne zaman okumalıyız sorularına cevap ararken Kur'an'ın cazibesine kapılan insanlardan örnekler vererek okura yol gösteriyor. Kuran'da ARA. Aranacak Kelime: Meal Seç Coran kur'an tefsiri - seçmeler (ıtalıan) IL sacro corano (dutch) quran (fınnısh) quran (azerbaıjanı) quran (japanese)... ...bazı âyetleri tekrar edip duran İmam-ı Azam'a kadar nice âşıklar hayatlarının bütününde Kur'an'ı yaşadı. Ve daha birçok sahabe efendimiz ve hak dostları bütün hayatları boyunca karşılaştıkları manevî yaraları Kur'an'la tedavi eder. Kur'an'la Yaşayanlar book. Read 2 reviews from the world's largest community for readers. Let us know what's wrong with this preview of Kur'an'la Yaşayanlar by Metin Karabaşoglu. ihsan-eliacik-yasayan-kur-an-turkce-meal-tefsir. 483 Sayfa · 1610 · 15.55 MB · 12,296 İndirme· Türkçe. Tefsir Bilinen ilk Türkçe Kur'an meali Sâmânoğulları lideri Mansû ... Kur'an'la Yaşayanlar AÇIKLAMASI. Elinizdeki kitabın sayfaları arasında ilerlerken, bu güzide örneklerin ışığında, Kur'ân'la yaşamanın bizim için de mümkün olduğunu anlayacaksınız… Kur'ân'la Yaşayanlar, bu gerçekten hareket ediyor ve sahabilerden başlayıp sonraki a...