Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma PergamonAnadolu’da Hellenistik Bir Başkent - A Hellenistic Capital in Anatolia e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

PergamonAnadolu’da Hellenistik Bir Başkent - A Hellenistic Capital in Anatolia PDF EPUB


Felix Pirson

PergamonAnadolu’da Hellenistik Bir Başkent - A Hellenistic Capital in Anatolia - Felix Pirson pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Felix Pirson
DOSYA BOYUTU 4,71
TARİH 2015-02-13
ISBN 9750831003
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

MÖ 3. yüzyılda Attalos Hanedanlığı’nın kurulmasıyla, Attalos Krallığı’nın başkenti ve resmi ikametgahı haline gelen antik Pergamon kenti, birçok sivil kurumu olan az çok bağımsız bir polis’ti. Bu nedenle elinizdeki kitabın amacı, Pergamon’da yaşayan halkın yanı sıra, Athena Kutsal Alanı, Büyük Sunak, Asklepieion ve Kızıl Avlu gibi önemli kutsal yerleriyle birlikte Pergamon’u bir büyük kent ve bir krallık başkenti olarak sunmaktır. Her ne kadar Hellenistik Dönem’e ağırlık verilmişse de, kitapta genel olarak prehistorik çağlardan Bizans Dönemi’ne kadar uzanan geniş bir zaman dilimi incelenmektedir. Böylece, içinde bulunduğu doğal çevrenin kentin gelişimindeki etkileri gözler önüne serilirken, aynı zamanda Hellenistik Dönem mirasına daha sonraki zamanlarda nasıl sahip çıkıldığı, ne şekilde değiştirildiği ve zenginleştirildiği, ya da bu mirasın nasıl tahrip edildiği daha net bir şekilde anlaşılabilmektedir. … Since the establishment of the Attalid dynasty in the 3rd century bc the ancient city of Pergamon had been the capital and royal residence of the Attalid kingdom as well as a more or less independent Hellenistic polis with all its civic institutions. Consequently this book concentrates above all on Pergamon as a city and a royal capital, on its inhabitants and its sacred spaces, which feature so prominently in the urban fabric and include the Sanctuary of Athena, the Great Altar, the Asklepieion and the Red Hall (or Red Basilica). Although the chronological focus lies on the Hellenistic epoch, the articles in this volume cover a span from prehistory to the Byzantine period, as is essential if one is to understand the prerequisites for the city’s development within its landscape, and also to appreciate how the legacy of Hellenism was handed down, changed, enriched and also destroyed in subsequent periods.

...Bir Başkent A Hellenistic Capital in Anatolia ... (PDF) Pergamon: Anadolu'da Hellenistik Bir Başkent/ A Hellenistic... ... . residence of the Attalid kingdom as well as a more or less independent Hellenistic polis with all its civic institutions. ...Attalid kingdom as well as a more or less independent Hellenistic polis with all its civic institutions. Please, after you read Pergamon: Anadolu'da Hellenistik Bir Başkent: A Hellenistic Capital in... Pergamon, Anadolu'da Hellenistik bir başkent = Pergamon, a Hellenistic capital in Anatolia / hazırlayanlar, Felix Pirson, Andreas Scholl. Pergamon, a Hellenistic capital in Anatolia. ... Used Pergamon: Anadolu'da Hellenistik Bir Baskent = A Hellenistic... ... . Pergamon, a Hellenistic capital in Anatolia. Edition Kitap Tanıtımı. Türkçe: Anadolu'da Hellenistik Bir Başkent A Hellenistic Capital in Anatolia MÖ 3 Consequently this book concentrates above all on Pergamon as a city and a royal capital, on its... ...Hellenistik Bir Başkent A Hellenistic Capital in Anatolia. a more or less independent Hellenistic polis with all its civic institutions. Anadolu'nun Gözyaşları; Yurtdışına Götürülmüş Tarihi Eserlerimiz. Ana Sayfa Halk Edebiyatı Pergamon Anadolu'da Hellenistik Bir Başkent - A Hellenistic Capital in... kingdom as well as a more or less independent Hellenistic polis with all its civic institutions. Pergamon : Anadolu'da Hellenistik Bir Başkent A Hellenistic Capital in Anatolia. residence of the Attalid kingdom as well as a more or less independent Hellenistic polis with all its civic institutions. Felix Pirson , Andreas Scholl,YAPI KREDİ YAYINLARI ,2015 Birinci Baskı,552 s,23.5 x 33 cm,Hellenistik Dönem mirasına daha sonraki zamanlarda nasıl sahip çıkıldığı... ...Hellenistik Bir Başkent A Hellenistic Capital in Anatolia. or less independent Hellenistic polis with all its civic institutions. concentrates above all on Pergamon as a city and a royal capital, on......