Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kürt İsyanları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kürt İsyanları PDF EPUB


Uğur Koparan

Kürt İsyanları - Uğur Koparan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Uğur Koparan
DOSYA BOYUTU 8,46
TARİH 2016-04-22
ISBN 6059980043
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Elinizdeki bu kitap çok gizli ibaresiyle Genelkurmay Başkanlığı tarafından 100 adet hazırlanmış ve Kürt Raporu adı verilmiştir. Kitabı gazırlayan Genelkurmay Başkanlığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da neredeyse köy köy, mezra mezra inceleme yapmış ve Kürt İsyanlarına katılan herkesi fişlemiştir. O kadar çok ayrıntılara yer verilmiştir ki okuduğunuzda çok şaşıracaksınız. Mesela; Kürt İsyanları'na destek veren aşiretlerde ne kadar silah ve at var, bu aşiretlerin konumları nelerdir. İsyana destek verdiğini söyleyen ama devlete çalışan ya da tam tersini yapan aşiretler kimlerdir.

...ihinde önemli bir yer tutar. Bilinmeyince tarih olmaz ... Kürt İsyanları ... . Atatürk döneminde Kürt isyanları en sert şekilde bastırıldı. kadar emperyalizmin Ortadoğu'da planı değişmemiştir: Bölgede ajan bir Kürt devleti kurdurarak Türk, Arap ve Fars uluslarını parçalamak. ...Kürt isyanlarının listesi.Tarihimiz meğer Kürt ayaklanmalarıyla dolu geçmiş..Hangi tarihte hangi Kürt isyanları gerçekleşti.Kürt ayaklanmaları hangi dönemlerde daha fazla. İ ... Kürt İsyanları ... .Kürt ayaklanmaları hangi dönemlerde daha fazla. İşte Kürt isyanları listesi. 1. Tunceli /21 Mart-22 Ekim 1937 /Tunceli /1.500. 2. Tunceli /1 Haziran-7 Ağustos 1938 /Tunceli /4.000. Toplamda 16 bini aşkın Kürt çeşitli isyanlarda Türk devletine karşı savaşmıştır.. Bir yazısında : "Kürt kökenli vatandaşlarımızla ilişkimizi daha yeni yeni öğreniyoruz. Tarihimizin böylesine sürekli bir kürt isyanları ve onların bastırılmasıyla dolu olduğunu bilmezdik. kurt isyanlari hakkında meydan sözlük yazarlarının yorumları. efendime söyleyim 1000 yıllık türk ve kürt kardeşliği goygoyunun ne kadar yersiz olduğunu gösteren isyanlardır. ...bugüne yaşanan PKK terörünün hedefi aynıdır: Türk Devletine bir Kürt sorunu kabul ettirip, Türkiye Cumhuriyeti topraklarının parçalanması. Atatürk döneminde Kürt isyanları en sert şekilde bastırıldı. Bir kürt ayarımcının dilinden kürt isyanları ve ihanetleri. Bunun yanında Kurtuluş Savaşı sırasında emperyalizmin de kışkırtmalarıyla ayaklanmalar ve feodal isyanlar da görülür!.. kürt isyanları kürt isyanları - Dünya Sözlük. Sıralama. cumhuriyet dönemi isyanları; 1-nasturi isyanı (1924-hakkari) 2-jilan isyanı (1926-siirt) 3-şŸeyh sait isyanı (1925-bingöl-muşŸ-diyarbakır)... İsyan, TBMM'nin görevlendirdiği Nurettin Paşa komutansındaki Merkez Ordusu'nca bastırılmıştır. Koçgiri İsyanı öncesinde, isyancı Kürt aşiretleri, Ankara hükümetine isteklerini iletmişlerdir. Cumhuriyet Dönemi Kürt İsyanları. Cumhuriyet öncesi Kürt isyanlarını da hesaba katarsak yaklaşık 150 Kürt isyanı vardır....