Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma On İkinci Gece - Hırçın Kız - Winsdor'un Şen Kadınları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

On İkinci Gece - Hırçın Kız - Winsdor'un Şen Kadınları PDF EPUB


William Shakespeare

On İkinci Gece - Hırçın Kız - Winsdor'un Şen Kadınları - William Shakespeare pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR William Shakespeare
DOSYA BOYUTU 7,13
TARİH 2020-05-12
ISBN 6052497630
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

William Shakespeare (26 Nisan 1564 – 23 Nisan 1616), İngiliz şair, oyun yazarı ve oyuncudur. İngilizce dilinde yazan en büyük yazar ve dünyanın en seçkin drama yazarı olarak kabul edilmektedir. Sıklıkla İngiltere´nin ulusal şairi ve "Avon´un Ozanı" olarak anılır. Günümüze ulaşan eserleri, bazı ortaklaşa yazılanlarla birlikte 38 oyun, 154 sone, iki uzun öykü şiir ve birkaç kaynağı belirsiz şiirlerden oluşur. Oyunları bütün büyük dillere çevrildi ve diğer bütün oyun yazarlarından daha çok sergilendi. Shakespeare Stratford-upon-Avon´da doğdu ve büyüdü. 18 yaşında, Anne Hathaway ile evlendi ve üç çocuğu oldu: Susanna, ve ikizler Hamnet ile Judith. 1585 ile 1592 arası, Londra´da bir aktör, yazar ve Lord Chamberlain´s Men (sonraki adı King´s Men) adında bir tiyatro şirketinin sahibi olarak başarılı bir kariyere başladı. Ölmeden 3 yıl önce 1613´te, 49 yaşındayken Stratford´da emekli olarak görüldü. Shakespeare´in kişisel yaşamına dair bazı kayıtlar günümüze ulaşmıştır. Fiziksel görünüşü, cinsel yönelimi, dini inançları, ve başkaları tarafından yazılıp ona atfedilen eserler olup olmadığı hakkında önemli tahminler yürütülmüştür. Shakespeare bilinen eserlerinin çoğunu 1589 ile 1613 yıllarında üretti. İlk oyunları çoğunlukla komedi ve tarihîydi, bu türlerle 16. yüzyıl sonunda kültür ve sanatın zirvesine yükseldi. Daha sonra 1608´e kadar trajedilere yöneldi, İngilizce´nin en iyi ürünlerinden bazıları kabul edilen Hamlet, Kral Lear, Othello, ve Macbeth´i bu dönemde yazdı. Son aşamasında, dram olarak da bilinen trajikomedilerini yazdı, ve diğer oyun yazarlarıyla iş birliği yaptı.Shakespeare yaşadığı zamanda saygın bir şair ve oyun yazarıydı, ama ünü 19. yüzyıla kadar günümüzdeki yüksekliğine erişmedi. Özellikle romantikler, Shakespeare´in dehasını çok beğenmiş ve Victoria döneminde yaşayanlar Shakespeare´e George Bernard Shaw´ın "bardolatry" (Shakespeare hayranlığı) olarak tabir ettiği bir hürmetle tapmışlardır. 20. yüzyılda, eserleri bilim ve tiyatrodaki yeni akımlar tarafından defalarca benimsendi ve yeniden keşfedildi. Oyunları bugün popülerliğini büyük ölçüde sürdürmektedir ve sürekli olarak incelenmekte, sergilenmekte ve tüm dünyada farklı kültürel ve politik bağlamlarda yeniden yorumlanmaktadır.

...zanı" olarak anılır. 12,00 TL. ...Fırtına,wındsor'un Şen Kadınları,veronalı iki centilmen,kuru gürültü,Hırçın Kız ... On İkinci Gece - Hırçın Kız - Winsdor'un Şen Kadınları - William... ... . Satışta Olanlar. On İkinci Gece+Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası (2 Kitap Şahıs Cildinde). Toplam. Sepete Git. Lise 9-12 Yardımcı Kitaplar. 9.75 TL. İngilizce dilinde yazan en büyük yazar ve dünyanın en seçkin drama yazarı olarak kabul edilmektedir. Sıklıkla İngiltere'nin ulusal şairi ve "Avon'un Ozanı" olarak anılır. Türkçeye çeviriler. Windsor'un Şen Kadınları. Çev. Haldun Derin. Yaz Gecesi Rüyası · Cymbeline · Fırtına · Hırç ... On İkinci Gece - Vikipedi ... . Türkçeye çeviriler. Windsor'un Şen Kadınları. Çev. Haldun Derin. Yaz Gecesi Rüyası · Cymbeline · Fırtına · Hırçın Kız · İki Soylu Akraba · Kısasa Kısas · Kış Masalı · Kuru Gürültü · Onikinci Gece... Sepete At Hemen Al. On İkinci Gece - Hırçın Kız Winsdor'un Şen Kadınları. William Shakespeare (26 Nisan 1564 - 23 Nisan 1616), İngiliz şair, oyun yazarı ve oyuncudur. Halk Türkülerimiz (3 Cilt) Kod: 12-A-21 Serbülent Yasun Yeni Zamanlar Sahaf. Wındsor´un şen kadınları. Yazan: William SHAKESPEARE Çeviren: Haldun DERİN Yöneten: Nesimi KAYGUSUZ. KONUSU. Sir John Falstaff, önde gelen iki Windsor vatandaşının eşleri olan... 9.75 TL. İngilizce dilinde yazan en büyük yazar ve dünyanın en seçkin drama yazarı olarak kabul edilmektedir. Sıklıkla İngiltere'nin ulusal şairi ve "Avon'un Ozanı" olarak anılır. William Shakespeare adlı yazara ait Windsor'un Şen Kadınları kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %27 indirimli On İkinci Gece - Hırçın Kız Winsdor'un Şen Kadınları. William Shakespeare. On İkinci Gece. William Shakespeare. Genç Kaknüs. Yeter Ki Sonu İyi Bitsin - Veronalı İki ... 10,50 TL. Venedik Taciri - B...