Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Muhalif e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Muhalif PDF EPUB


Mustafa Balcıoğlu

Muhalif - Mustafa Balcıoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mustafa Balcıoğlu
DOSYA BOYUTU 3,75
TARİH 2017-10-01
ISBN 6058478312
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

22-12-1934AceleZata Mahsusturİstanbul Valiliğine1- Muhalif rüesa hakkında:2- Muhalif rüesa hakkında, badema yapılacak muhaberede, kendilerine sırasıyla aşağıdaki maddede yazılı numaralar verilecektir.3- 1; Hüseyin Avni, 2; Kazım Karabekir, 3; Refet, 4; Ali İhsan, 5; Çolak Selahattin, 6; Azmi'dir.4- İntihap nihayetine kadar bu eşhas sıkı ve daimi takip ve tarassut ettirilerek, vaziyetleri her gün raporla, fevkalade hallerine tesadüf edilirse şifre ile Vekâlete bildirilecektir.5- Bu esnada, diğer muhaliflerin de vaziyetlerinin göz önünde bulundurulmasını ehemmiyetle dilerim.Emniyet Ş.1.B. (10927) Numaralıdır.Dâhiliye VekiliŞükrü KayaElinizdeki kitap, hükümet tarafından ”muhalif rüesa“ kabul edilen yukarıdaki altı isim ve uzun bir müddet yurtdışında ve yurtiçinde takibatı geçekleştirilen Rauf Orbay'a ilişkin bilhassa devletin güvenlik bürokrasisi tarafından “çok gizli” kaydıyla yapılan, ”çift aylı, kırmızı damgalı“ olması bakımından bugüne değin saklı kalmış ve ilk defa neşredilen yazışmalara dayanılarak hazırlanmıştır. Bu kitaptan sonra belki tarih yeniden yazılmayacaktır ve fakat yakın dönemin başlıca aktörleri olan şahıslara ve olaylara ilişkin bilgi dağarcığınız genişleyecektir.

...vranışa karşı olan, aykırı olan kimse Örnek:Muhaliflerin, Mecliste ordu aleyhine açtıkları cereyan devam ediyordu ... Muhalif Nedir? Muhalif Ne Demek? - Nedir.com ... . Söylenen her şeye Muhalif olmak zorundamısın. muhalif ne demek? Bir tutuma, bir görüşe, bir davranışa karşı olan, aykırı olan kimse. Fikrine, ümidine, arzusuna muhalif bir şeye rast gelince hemen bozulur. Ö. Seyfettin. Alışılmışa, doğru olarak kabul edilmişe uygun olmayan, karşıt, ters, mugayir, muhalif. Fransızca'da Muhalif : contraire, contre, opposé à. Almanca'da Muhalif : n. Dissident, Gegner, Opponent. Emir Can İğ ... MUHALİF Nedir? TDK Sözlük Anlamı ... . Fransızca'da Muhalif : contraire, contre, opposé à. Almanca'da Muhalif : n. Dissident, Gegner, Opponent. Emir Can İğrek'in "Sapa" isimli EP çalışmasının "Muhalif" isimli şarkısı ILS Vision Music etiketi ve iş birliği ile YouTube ve tüm dijital platformlarda. Aykırı: “Fikrine, ümidine, arzusuna muhalif bir şeye rast gelince hemen bozulur.” -Ö. Seyfettin. muhalif, 7 karakter ile yazılır. Ayrıca, m harfi ile başlar, f harfi ile biter. Muhalif Makale, Sahabenin izinde, ehli sünnet çizgisinde, Müminin öfkeli bakışını, Münafığın tebessümüne tercih eden, islami bilgi ve haber arşividir. Değerli Muhalif Makale Takipçileri, Hz. Muhalif sözlük anlamı ve Muhalif hakkında bilgi kaynağı. Türkçe, İngilizce, Alma...