Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Musannef (12 Cilt Takım) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Musannef (12 Cilt Takım) PDF EPUB


Abdürrezzak Es-Sanani

Musannef (12 Cilt Takım) - Abdürrezzak Es-Sanani pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Abdürrezzak Es-Sanani
DOSYA BOYUTU 12,73
TARİH 2013-03-01
ISBN 6054659050
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İmam Ahmed’in hocası olan Yemenli büyük hadis âlimi Abdürrezzâk’ın bu dev çalışması, kendi sahasında musannef türü kitapların ilklerindendir. İçerdiği sahabe ve tâbiûn rivayetleri nedeniyle sünenlerden farklı bir sunuma sahip olmakla birlikte bu yönüyle, fıkhın (=İslam hukukunun) gelişme dönemini yansıtması açısından çok değerli bir kaynaktır. Yemenli hocası Ma’mer bin Râşid, İbnCüreyc ve meşhur Süfyân-ı Sevrî gibi ünlü âlimlerin rivayet, fetva ve görüşlerini de aktaran muhtevası yanında detaylı konu başlıkları ve sunumu ile yirmibine yakın merfû, mevkûf ve maktû olmak üzere çeşitli türde hadis rivayetini okuyucuya sunmaktadır. 10.cildin yarısı ile 11. ciltte hocası Ma’mer’in meşhur eseri el-Câmi’yer almıştır ki bu çalışma kendi alanında kaleme alınmış ilk çalışmadır.Kitabın 1970 tarihinde Habibu’r-Rahmân el-A’zamî’nin tahkiki ile yapılmışilk Arapça baskısına esas olan tek tam elyazması nüshası, İstanbul Murat Molla kütüphanesinde mevcuttur.

...usannef Cilt: 12. 18,06 TL. 300 TL. İmam Ahmed'in hocası olan Yemenli büyük hadis âlimi Abdürrezzâk'ın bu dev çalışması, kendi sahasında musannef türü kitapların ilklerindendir ... Musannef (12 Cilt Takım) - Abdürrezzak Es-Sanani | kitapyurdu.com ... . Stokta olunca haber ver. Musannef Cilt: 12. Ocak Yayınları. 20.28. - Kürtçe Tefsir Kitapları. Anasayfa » Ara » Musannef, Abdürrezzak ın Musannefi 12 Cilt Takım. kendi sahasında musannef türü kitapların ilklerindendir. İçerdiği sahabe ve tabiun rivayetleri. Musannef (12 Cilt Takım). Yazar: Abdurrezzak Es-Sanani. OCAK YAYINCILIK. olan Yemenli buyuk hadis alimi Abdurrezzak'ın bu dev calısması, kendi s ... Musannef, Abdürrezzakın Musannefi, 12 Cilt Takım ... . İçerdiği sahabe ve tabiun rivayetleri. Musannef (12 Cilt Takım). Yazar: Abdurrezzak Es-Sanani. OCAK YAYINCILIK. olan Yemenli buyuk hadis alimi Abdurrezzak'ın bu dev calısması, kendi sahasında musannef turu kitapların ilklerindendir. 12 Taksit. 13,68 x 2Toplam : 27,36 TL. 4,79 x 6Toplam : 28,74 TL. 3,35 x 9Toplam : 30,15 TL. 2,64 x 12Toplam : 31,68 TL. Musannef Cilt: 12 web sitemizde ücretsiz olarak okunabilen bu harika kitap hakkında başka neler eklenebilir? ek bilgi: Başlık: Musannef Cilt: 12. Yazar: Ocak Yayınları. Yayımcı 306 TL. El-Musannef, 12 cilt, Abdurrezzak es-Sanani, Ocak Yayınları FİYATI 306,00 TL kredi kartlarına 4 taksit. 388.60 TL. Arapça Kitaplar, Arapça Dil Bilgisi, Gramer, Hadis, Fıkıh, Tefsir, Tarih, Tabakat, Siyer, Tasavvuf, Kelam, Ahlak, Coğrafya, Fen Bilimleri, Referans Kitapları İlim Kapısı Arapça Kitabevi'nde. Abdürrezzak Es-Sanani. İmam Ahmed'in hocası olan Yemenli büyük hadis âlimi Abdürrezzâk'ın bu dev çalışması, kendi sahasında musannef türü kitapların ilklerindendir....