Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Doğu'nun Hikaye Kuramı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Doğu'nun Hikaye Kuramı PDF EPUB


Necip Tosun

Doğu'nun Hikaye Kuramı - Necip Tosun pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Necip Tosun
DOSYA BOYUTU 7,57
TARİH 2017-12-28
ISBN 6055166663
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ortak bir coğrafyayı, tarihi ve medeniyeti paylaştığımız Doğu toplumlarında hikâyenin zengin bir birikimi ve güçlü bir damarı var. Doğu insanı hikâyeyle inanır, onunla sever, onunla iç içe bir hayat sürer. Hikâyeler, âdeta onun zihnine nakşolunmuştur. Hikmetler, keşifler hikâye formuyla işaretlenmiştir. Dilden dile dolaşan halk hikâyeleri, halkın aşklarını, acılarını, özlemlerini, sevgilerini hikâyelere dökmüş, gelecek kuşaklara böyle aktarmıştır. Hikâyeler, vakanüvislerin göremeyeceği hakikatleri sözün gücüyle kayıt altına almış, insanlığın birikimini yeni bir gerçeklikle ölümsüzleştirmiştir. Gezgin hikâyeciler, âlimler, tasavvuf ehli büyükler hikâye üzerinden bir kültür taşıyıcısı işlevi görmüşlerdir.İşte bu çalışmada, büyük bir medeniyetin ve coğrafi bölgenin en temel anlatım biçimlerinden olan “hikâye”nin doğasına değiniliyor; Doğu hikâyesinin yol açıcılarına, göz kamaştırıcı ışıklarına sadece bu toprakları değil dünya edebiyatını da yüzlerce yıldır aydınlatan eşsiz birikime bakılıyor. Anlatı geleneğimizin önemli durakları, yönelim ve açılımları, klasik örneklerinden yola çıkılarak tarihsel serüveni netleştirilmeye çalışılıyor. Hikâyeleriyle tanıdığımız Necip Tosun'dan hikâye geleneğimize bir vefa, özgün bir armağan.

...oğu'nun Hikaye Kuramı kitabı pdf indirmek için geldiniz ... Doğu'nun Hikaye Kuramı by Necip Tosun ... . 2017-12-28 yılında yayınlanan Doğu'nun Hikaye Kuramı , 2. Baskı ve İnceleme kategorisinde yer almaktadır. Doğu'nun Hikaye Kuramı. Save for later. Add to list. Necip Tosun Doğu'nun Hikâye Kuramı'nda epeydir ihmal edip tarumar bıraktığımız bahçeye çekidüzen vermek, etrafını sarıp bahçeyi görünmez... 28 TL. Doğu insanı hikayeyle inanır, onunla sever, onunla iç içe bir hayat sürer. Hikayeler adeta onun zihninne nakşolunmuştur. Hikmetler ... DOĞU'NUN HİKAYESİNE KÜÇÜK DOKUNUŞLAR... | Ay Vakti ... . Hikayeler adeta onun zihninne nakşolunmuştur. Hikmetler keşifler, hikaye formuyla işaretlenmiştir. 30 TL. Doğu insanı hikayeyle inanır, onunla sever, onunla iç içe bir hayat sürer. Hikayeler adeta onun zihninne nakşolunmuştur. Hikmetler keşifler, hikaye formuyla işaretlenmiştir. 28 TL. Doğu insanı hikayeyle inanır, onunla sever, onunla iç içe bir hayat sürer. Hikayeler adeta onun zihninne nakşolunmuştur. Hikmetler keşifler, hikaye formuyla işaretlenmiştir. 32 TL. Doğu insanı hikâyeyle inanır, onunla sever, onunla iç içe bir hayat sürer. Hikâyeler, âdeta onun zihnine nakşolunmuştur. Hikmetler, keşifler hikâye formuyla işaretlenmiştir. 13,5x21. Doğu'nun Hikaye Kuramı. Ortak bir coğrafyayı tarihi ve medeniyeti paylaştığımız Doğu toplumlarında hikayenin zengin bir birikimi ve güçlü bir damarı var. Ortak bir coğrafyayı tarihi ve medeniyeti paylaştığımız Doğu toplumlarında hikâyenin zengin bir birikimi ve güçlü bir damarı var. Doğu insanı hikâyeyle inanır onunla sever onunla iç içe bir hayat sürer....