Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yaşamı ve Şiirlerinden Örneklerle Mayakovski e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yaşamı ve Şiirlerinden Örneklerle Mayakovski PDF EPUB


S. Vladimirov

Yaşamı ve Şiirlerinden Örneklerle Mayakovski - S. Vladimirov pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR S. Vladimirov
DOSYA BOYUTU 6,40
TARİH 2004-01-29
ISBN 9756363169
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Rus şiirinin ve Avrupa modernizminin en seçkin kazanımlarını kendi kişisel potasında eriterek yeni ve özgün bir senteze ulaştıran Vladimir Mayakovski Ekim Devrimi"ni "kendi devrimi" olarak karşılayıp benimsemiş, yeteneğini olanca cömertliğiyle devrimin hizmetine sunmuş, halkın yaşamıyla birleştiğinde bir şair yaşamının nasıl bir enginlik ve tarihsellik kazanacağını kanıtlamıştır. Mayakovski şiirinin bir ucu Baudelaire'de, Whitman'da, Avrupa modernizminde, simgeci-imgeci-fütürist açılımlarda; bir ucu, her biri ondan derinliğine etkilenmiş olan Aragon, Neruda, Ritsos, Brecht, Nazım Hikmet şiirindedir... (...) Mayakovski olağanüstü yapıtı ve yaşamıyla, benzersiz ve cömert yeteneğiyle, böyle bir şairin ve şiirin toplumsal yaşam için nasıl ekmek ve su gibi doğal ve yaşamsal bir gereksinim olduğunu kanıtlayarak, eşsiz bir örnek olma özelliğini sürdürüyor. Bu kitap, bu eşsiz yaşama ve şiire düşürülmüş aydınlatıcı bir ışıktır.

... okuyanlar ve Yaşamı ve Şiirlerinden Örneklerle Mayakovski kitabına benzeyen kitaplar ... Yaşamı ve Şiirlerinden Örneklerle Mayakovski - S. Vladimirov ... . Mayakovski olağanüstü yapıtı ve yaşamıyla, benzersiz ve cömert yeteneğiyle, böyle bir şairin ve şiirin... yazarları s. vladimirov ve d. moldavski olan ve çevirisini ataol behramoğlu'nun yaptığı alkım yayınları'ndan çıkan adından da anlaşılacağı gibi mayakovski'nin yaşamını ve şiirlerini konu alan... Vladimir Vladimiroviç Mayakovski (1893 Bagdatti/Gürcistan - 1930 Moskova/Sovyetler Bi ... Yaşamı ve Şiirlerinden Örneklerle Mayakovski - Ekşi Sözlük ... ... Vladimir Vladimiroviç Mayakovski (1893 Bagdatti/Gürcistan - 1930 Moskova/Sovyetler Birliği). Bir orman bekçisinin oğlu olarak 1893'de Gürcistan'ın Bagdatti'de (ölümünden sonra Mayakovski oldu)... Birkaç gün önce bir arkadaşım, "Yanılmıyorsam çevirisi Ataol Behramoğlu'na ait, belki Rusçasını da paylaşırsın" ...