Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hadislerde Cennet e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hadislerde Cennet PDF EPUB


Abdullah b. Muhammed b. Ubeyd

Hadislerde Cennet - Abdullah b. Muhammed b. Ubeyd pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Abdullah b. Muhammed b. Ubeyd
DOSYA BOYUTU 12,71
TARİH 2008-01-01
ISBN 9759016593
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hicri 3. asırda Bağdat’ta bir hadis âlimi, sıra dışı bir projeye imza atarak dikkatleri üzerine çekmiştir. İbn Ebi’d-Dünyâ adıyla şöhret bulmuş bu zât, sayısı 200’ün üzerine çıkan müstakil kitapçıklar halinde ele aldığı konu başlıklarında önemli bir kısmı başka kaynaklarda geçmeyen hadis-i şeriflerin yanında sahabe, tâbiûn, hikmet sahibi büyük zâtlar ve ilk dönem tasavvuf büyükleri ile şairlerin sözlerini biraya getirmiştir. Sonraki dönem klasik eserlerin çoğuna kaynaklık etmiş bu koleksiyona ait, elyazması olarak günümüze ulaşabilen ve hemen tamamı Arap dünyasında değişik kişilerin eliyle defalarca neşredilmiş olan 56 risalenin Arapça metinleri ile Türkçe çevirilerini sunuyoruz.

...v.) Cennet hakkında buyurmuş olduğu 21 hadis-i şerifi ilgilerinize sunuyoruz ... Cennet Nasıl Bir Yerdir? Ayet ve Hadislerde Cennet ... ... ve her şeyi gümüşten olan iki cennet, bardakları ve içindeki her şey altından olan iki cennet vardır. --->: Cennet ile ilgili hadisler. Cennet, cennet nimetleri ve cennetliklerin sıfatı. Peygamber (a.s.): "Allah, Cennet ahalisine: Ey Cennet ahalisi! diye hitap buyurur. Hadis No : 5086 Ravi: Sehl İbnu Sa'd Tanım: Ey Allah'ın Resulü! dedim, "insanlar neden yaratıldı?" "Sudan!" buyurdular. "Ya cennet?" dedim, "o neden inşa edildi?" "Gümüş tuğladan ve altın tuğ ... Cennet ve Cehennemle İlgili Hadisler Nelerdir? | Sorularla İslamiyet ... . "Ya cennet?" dedim, "o neden inşa edildi?" "Gümüş tuğladan ve altın tuğladan! Cennet İle İlgili Hadisler. 1) Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi Bu hâdise sebebiyle cennet ehlinin ferahı bir kat daha artar, cehennem ehlinin hüzün ve kederi ise bir kat daha artar' buyurdu." Peki, cennet nasıl bir yerdir? Oraya kimler girecektir? Bu ayetlerin ışığında Peygamber Efendimizin de cenneti nasıl tarif ve tasvir ettiğiyle alakalı hadislere bir göz atalım Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 5056. Ebu Saîd Hudrî'den (r.a.) bildirildiğine göre: Hz. Peygamber (a.s.): "Allah, Cennet ahalisine: Ey Cennet ahalisi! diye hitap buyurur. Onlar: Ey Rabbimiz! Hadislerde Cennet. 31/05/2009 Geliştirici: huseyingoktepe. "Ya cennet?" dedim, o neden inşa edildi?" "Gümüş tuğladan ve altın tuğladan! Harcı da kokulu misk. Kaynak: Hadis, bu muhtevada olarak Buhari'de mevcut değildir. Hakim'in el-Müstedrek'inde mevcuttur (2, 413-414). Kaynak: Tirmizi, Cennet 2, (2528). Konu: Cennet ve C...