Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Paris, Londra, Viyana; Abdülaziz'in Avrupa Seyahati e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Paris, Londra, Viyana; Abdülaziz'in Avrupa Seyahati PDF EPUB


Nihat Karaer

Paris, Londra, Viyana; Abdülaziz'in Avrupa Seyahati - Nihat Karaer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Nihat Karaer
DOSYA BOYUTU 9,22
TARİH 2012-09-27
ISBN 9756565537
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Batı'da büyük yankı uyandıran bu seyahat Osmanlı Devleti açısından şu faydaları sağlamıştır: Kırım Savaşı ile başlayan Osmanlı-Batı ittifakı güçlendirildi. Girit ve Balkanlarda Avrupa'nın müdahalesi kısmen engellenip, Rusya'ya karşı özellikle İngiltere'nin desteği sağlandı. Ayrıca Osmanlı Devleti'nde başlatılan reformların hedefe ulaştırılması için nelerin yapılacağı tespit edildi.Osmanlı yöneticilerinin bu seyahat sonucunda ulaşmak istedikleri hedeflere tam olarak ulaştığını söylemek mümkün olmamakla birlikte. Avrupa ile olan ilişkilerin yeni bir sayfaya girmesi açısından faydalı olduğunu söylemek mümkündür.

... Yüzyıl Sultan Avrupa Devleti bir Osmanlı girdi ... Paris Londra Viyana - Abdülaziz'İn Avrupa Seyahati , Nihat... | İdefix ... . ile ettiği ülkeleri Uluslararası mümkün ilişkileri Viyana İngilterenin ilişkileri mümkün... Okurhan. Kitaplığa Ekle. Paris Londra Viyana - Abdülaziz'İn Avrupa Seyahati. Nihat Karaer. İlk defa 1867 yılında Sultan Abdülaziz'in Avrupa seyahati ile bu temaslar doruk noktasına ulaşmıştı. Tanzimat Fermanı ile Osmanlı-Avrupa ilişkileri yeni bir safhaya girdi. İlk defa 1867 yılında Sultan Abdülaziz'in Av ... Paris londra viyana - abdülaziz'in avrupa seyahati... ... . İlk defa 1867 yılında Sultan Abdülaziz'in Avrupa seyahati ile bu temaslar doruk noktasına ulaşmıştı. Fransa İmparatoru III. Tanzimat Fermanı ile Osmanlı-Avrupa ilişkileri yeni bir safhaya girdi. İlk defa 1867 yılında Sultan Abdülaziz'in Avrupa seyahati ile bu temaslar doruk noktasına ulaştı. Tanzimat Fermanı ile Osmanlı-Avrupa ilişkileri yeni bir safhaya girdi. İlk defa 1867 yılında Sultan Abdülaziz'in Avrupa seyahati ile bu temaslar doruk noktasına ulaştı....