Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hayali SermayePopüler Kültürde ve Gündelik Yaşamda Finansallaşma e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hayali SermayePopüler Kültürde ve Gündelik Yaşamda Finansallaşma PDF EPUB


Max Haiven

Hayali SermayePopüler Kültürde ve Gündelik Yaşamda Finansallaşma - Max Haiven pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Max Haiven
DOSYA BOYUTU 5,60
TARİH 2016-11-11
ISBN 6059389181
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Çağımızda finans sektörünün işlemleri dünyanın ekonomik faaliyetlerinin çok büyük bir kısmını oluşturuyor. Ancak bu sektörün birincil ürünü ve aracı maddi değil, spekülatif. Finansal varlıkların neredeyse tamamı hayali, ama hayali olmaları gerçekdışı oldukları anlamına gelmiyor. Hayali finans varlıkları dünyası ile sözde “gerçek ekonomi” arasına net bir çizgi çekmek de artık o kadar kolay görünmüyor. Yaygın borç işkencelerine, şirketlerin pişmanlık duymadan vurgunculuk yapmasına ve hükümetlerin finans korsanlığını kolaylaştıran aktörlere dönüşmesine dayanan finansallaşmış sistem milyarlarca insanın yaşamını etkiliyor. Sonuç, sistemin sağladığı yararların çoğunlukla en zengin yüzde birin elinde toplandığı, dramatik bedellerinse insanlığın büyük çoğunluğu tarafından ödendiği bir dünya; eşitsizlik, ekolojik çöküş, küresel iklim değişikliği, gıda krizi, küreselleşen emeğin zorlu şartları, güvencesiz çalışma gibi acil ve tehlikeli sorunların gölgesinde geçen bir yaşam. Finansallaşmayı bir tür “sorunlu” özgürlük ve olanaklar alanı olarak şirin göstermekle ilgilenmeyen Max Haiven, Hayali Sermaye’de finans sektörünün gündelik yaşamı nasıl etkilediğini, dönüştürdüğünü ve ona nasıl bel bağladığını anlatıyor. Belki de en korkutucu özelliğinin geminin dümeninde kimsenin bulunmaması olduğunu söylediği finansallaşmanın yankılarını bankacılık, kişisel finans ve ekonomi söylemi dünyasının ötesinde arıyor ve finansallaşmanın vatandaş, özne, yaratıcı aktörler, ekonomi katılımcıları ve sosyal varlıklar olarak kendimizi anlama şeklimizde dönüşüm yaratmasına odaklanıyor.Max Haiven, New York University ve Nova Scotia College of Art and Design’da finansın hayali boyutuna ilişkin çalışmalar yürütüyor.

...inansal varlıkların neredeyse tamamı hayali, ama hayali olmaları gerçekdışı oldukları anlamına gelmiyor ... Hayali Sermaye Popüler Kültürde ve Gündelik Yaşamda... ... . ...gölgesinde geçen bir yaşam.Finansallaşmayı bir tür "sorunlu" özgürlük ve olanaklar alanı olarak şirin göstermekle ilgilenmeyen MaxHaiven, Hayali Sermaye'de finans sektörünün gündelik yaşamı. Hayali Sermaye, Popüler Kültürde ve Gündelik Yaşamda Finansallaşma kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Max Haiven kitapları ve Koç Üniversitesi Yayınları 2016 baskısı kitaplar ile... Finansallaşmayı bir t ... Hayali Sermaye Popüler Kültürde ve Gündelik Yaşamda... ... . Max Haiven kitapları ve Koç Üniversitesi Yayınları 2016 baskısı kitaplar ile... Finansallaşmayı bir tür sorunlu özgürlük ve olanaklar alanı olarak şirin göstermekle ilgilenmeyen Max Haiven, Hayali Sermaye'de finans sektörünün gündelik yaşamı nasıl etkilediğini... İstanbul, 14 Kasım () - Koç Üniversitesi Yayınları tarafından Ekonomi ve İşletme kategorisinde yayımlanan "Hayali Sermaye: Popüler Kültürde Ve Gündelik Yaşamda Finansallaşma" adlı kitap... Mesela bu yazımızda yazar Max Haiven kitapları arasında yer alan Hayali Sermaye Popüler Kültürde ve Gündelik Yaşamda Finansallaşma yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Finansallaşmayı bir tür sorunlu özgürlük ve olanaklar alanı olarak şirin göstermekle ilgilenmeyen Max Haiven, Hayali Sermaye'de finans sektörünün gündelik yaşamı nasıl etkilediğini... Ana sayfa/Ekonomi/İşletme, Muhasebe, Maliye/Hayali Sermaye - Popüler Kültürde ve Gündelik Yaşamda Finansallaşma. Max Haiven. Çağımızda finans sektörünün işlemleri dünyanın ekonomik faaliyetlerinin çok büyük bir kısmını oluşturuyor. Ancak bu sektörün birincil ürünü ve aracı maddi değil, spekülatif. ...ve Gündelik Yaşamda Finansallaşma kitabının konusu, yazarı Haiven, Hayali Sermaye'de finans sektörünün gündelik yaşamı nasıl Design'da finansın hayali boyutuna ilişkin çalışmalar yürütüyor. Max Haiven. Çağımızda finans sektörünün işlemleri dünyanın ekonomik faaliyetle...