Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Resimli Taşbaskısı Nasreddin Hoca Kitapları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Resimli Taşbaskısı Nasreddin Hoca Kitapları PDF EPUB


Mustafa Duman

Resimli Taşbaskısı Nasreddin Hoca Kitapları - Mustafa Duman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mustafa Duman
DOSYA BOYUTU 10,4
TARİH 2018-04-06
ISBN 6053995128
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Nasreddin Hoca, yüzyıllar boyunca Anadolu’dan Ortaasya’ya, Ortadoğu’ya ve Balkanlar’ a uzanan genis coğrafya içinde başta Türkler olmak üzere çeşitli halkların günlük yaşamlarında önemli bir fıkra kahramanı olarak yer almış, ince zekâsıyla değişik ülkelerin mizah kültürünü biçimlendirmiş, bir tarihsel kişilik olarak bilinir. 13. yüzyılda yaşadığına dair birçok belgenin ortaya çıktığı Nasreddin Hoca’nın fıkraları ise kuşaktan kuşağa yazılı ve sözlü gelenek aracılığıyla günümüze kadar gelmiştir. Dr. Mustafa Duman, Resimli Taşbaskısı Nasreddin Hoca Kitapları adlı bu kitabında; taşbaskısı tekniğiyle basılan Nasreddin Hoca kitaplarından kendi koleksiyonunda olanları, başka kaynaklardan temin ettiği kopyaları ve güvenilir kaynakçalarda kayıtlı olan nüshaların listesiyle, bunlar hakkındaki bilgileri bir araya getirerek önemli bir çalışmaya imza atıyor. Kitapta, taşbaskısı tekniği ve bu teknikle basılmış olan resimli halk kitapları hakkında bilgiler verildikten sonra 1850-1924 yılları arasında yayınlanmış olan taşbaskısı 55 Nasreddin Hoca kitabı, aralarındaki benzerlikler ve farklar incelenerek tanıtılıyor. Ayrıca, taşbaskısı kitapların en eskilerinden olup, 128 fıkra içeren Meşhur Hoca Nasreddin Letâifi’nin çevriyazısının tam metin olarak verildiği bölümden sonra, aralarında resimli taşbaskısı Nasreddin Hoca kitaplarından bazısının kapaklarının, ilk ve son sayfalarının tıpkıbasımları ile fıkraların daha iyi anlaşılmasına yardımcı olmak üzere çoğu isimsiz halk sanatçıları tarafından çizilmiş, belki bazıları da hattat ve hakkâklar elinden çıkmış olay resimleri yer alıyor.

...asreddin Hoca kitabı... 51.85 TL. Dr. Mustafa Duman, Resimli Tasbaskisi Nasreddin Hoca Kitaplari adli bu kitabinda; tasbaskisi teknigiyle basilan Nasreddin Hoca kitaplarindan kendi koleksiyonunda olanlari ... Resimli Taş Baskısı Nasrettin Hoca Kitapları | Punto Kitap ... ... ..."Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülü" (2002); 3. Aksehir Nasreddin Hoca ve Turizm Dernegi "50. Ürün Sepetinize Eklendi! Resimli Taşbaskısı Nasreddin Hoca Kitapları. Kitap aracılığıyla, çok az sayıda örneğinin günümüze ulaşabildiği resimli taşbaskısı Nasreddin Hoca kitapları toplu halde, farklı ve olabildiğince çok sayıda görsel malzemeyle birlikte incelenebiliyor. Dr. Mustafa Duman, Resimli Tasbaskisi Nasreddin Hoca Kitaplari adli bu kitabinda; tasbaskisi teknigiyle basilan Nasreddin Hoca kitaplarindan kendi koleksiyonunda olanlari, baska kaynaklardan... 26.88 € ... Resimli Taşbaskısı Nasreddin Hoca Kitapları Mustafa Duman ... . Dr. Mustafa Duman, Resimli Tasbaskisi Nasreddin Hoca Kitaplari adli bu kitabinda; tasbaskisi teknigiyle basilan Nasreddin Hoca kitaplarindan kendi koleksiyonunda olanlari, baska kaynaklardan... 26.88 €. Dr. Mustafa Duman, Resimli Taşbaskısı Nasreddin Hoca Kitapları adlı bu kitabında; taşbaskısı tekniğiyle basılan Nasreddin Hoca kitaplarından kendi koleksiyonunda olanları... Mustafa Duman. Nasreddin Hoca, yüzyillar boyunca Anadolu'dan Ortaasya'ya, Ortadogu'ya ve Balkanlar' a uzanan genis cografya içinde basta Türkler olmak üzere çesitli halklarin günlük... Kitapta, tasbaskisi teknigi ve bu teknikle basilmis olan resimli halk kitaplari hakkinda bilgiler verildikten sonra 18501924 yillari arasinda yayinlanmis olan tasbaskisi 55 Nasreddin Hoca kitabi... "Resimli taşbaskısı Nasreddin Hoca kitapları". Kitap Salı 19 Haziran 2018 13:38. 1850-1924 yılları arasında yayınlanan 55 taşbaskısı Nasreddin Hoca kitabı görsellerle tanıtılıyor. 38.74 TL. Dr. Mustafa Duman, Resimli Taşbaskısı Nasreddin Hoca Kitapları adlı bu kitabında; taşbaskısı tekniğiyle basılan Nasreddin Hoca kitaplarından kendi koleksiyonunda olanları... İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayı...