Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Alman Mistik Düşüncesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Alman Mistik Düşüncesi PDF EPUB


Prof. Dr. Ömer Yılmaz

Alman Mistik Düşüncesi - Prof. Dr. Ömer Yılmaz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Ömer Yılmaz
DOSYA BOYUTU 4,60
TARİH 2014-11-16
ISBN 9755747316
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Aydınlanma Çağı’nın entelektüel birikimi, mistik ve kutsalı kurumsal Hristiyanlık’tan söküp atmış ve adeta Kiliseyi işlevsiz bir hale getirmiştir. Bu kez meydana gelen spiritüel boşluk, farklı dinî geleneklere dayalı yeni akım ve mistik oluşumlar tarafından doldurulmuştur. Bu nedenle, kütüphane ve kitabevleri raflarında çok sayıda ezoterik yayınlar yerini almakta, toplum bunlara karşı büyük bir ilgi göstermektedir.Alman Mistik Düşüncesinin ele alındığı bu kitapta, Batı Hristiyan mistik geleneğinin yaklaşık bin yıllık serüveni konu edilmektedir. Genelde Batı, özelde Almanya’da yaşayan çok sayıda Müslümana, keza ülkemizde mistik disiplinlere ilgi duyan akademik çevrelere ve okuyuculara genel bir fikir verebilecek bu çalışmada, Alman Katolik ve Protestan mistiklerin düşünceleri incelenmiştir. Kant, Hegel, Nietzsche, Schiller ve Goethe gibi pek çok etkin filozof ve edebiyatçısıyla; Meister Eckhart, Seuse ve Tauler gibi yaşadığı Orta Çağ’daki müessir mistikleriyle; Martin Luther gibi reformist teologlarıyla tanınan Almanya’nın merkeze alındığı bu çalışma, bir boşluğu doldurabilecek özelliktedir.Büyük emek mahsulü bu eserin, bundan sonra yapılacak diğer çalışmalara bir altyapı oluşturabilecek nitelikte olduğuna inanıyoruz. Kapsamlı bir kaynakça eşliğinde meydana getirilmiş bu çalışma, Hristiyan mistisizmini pek çok açıdan sorgulama çabasını yansıtmaktadır. Kitabında okuyucuya yeri geldikçe karşılaştırma olanağı tanıyan yazar, konuları İslâm tasavvufu açısından da irdelemiş ve her iki disiplinde ayrışan ve örtüşen noktalara değinmiştir.

...ir. Genelde Batı, özelde Almanya'da yaşayan çok sayıda ... Alman Mistik Düşüncesi - Prof. Dr. Ömer Yılmaz | kitapyurdu.com ... ... 19.76 TL. Alman Mistik Düşüncesinin ele alındığı bu kitapta, Batı Hristiyan mistik geleneğinin yaklaşık bin yıllık serüveni konu edilmektedir. Genelde Batı, özelde Almanya'da yaşayan çok sayıda... Alman Mistik Düşüncesi kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz. Alman Mistik Düşüncesi ... Alman Mistik Düşüncesi — Heinrich Seuse ... .com'dan sipariş verebilirsiniz. Alman Mistik Düşüncesinin ele alındığı bu kitapta, Batı Hristiyan mistik geleneğinin yaklaşık bin yıllık serüveni konu edilmektedir. Genelde Batı, özelde Almanya'da yaşayan çok sayıda Müslümana... Alman Mistik Düşüncesinin ele alındığı bu kitapta Batı Hristiyan mistik geleneğinin yaklaşık bin yıllık serüveni konu edilmektedir. Alman Mistik Düşüncesi. Yayınevi : İnsan Yayınları. Yazar : Prof. Alman Mistik Düşüncesinin ele alındığı bu kitapta Batı Hristiyan mistik geleneğinin yaklaşık bin yıllık serüveni konu edilmektedir. Diğer kategorisinde yer alan Ömer Yılmaz - Alman Mistik Düşüncesi kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! Alman Mistik Düşüncesinin ele alındığı bu kitapta, Batı Hristiyan mistik geleneğinin yaklaşık bin yıllık serüveni konu edilmektedir. Genelde Batı, özelde Almanya'da yaşayan çok sayıda Müslümana... 22.40 TL. Alman Mistik Düşüncesinin ele alındığı bu kitapta, Batı Hristiyan mistik geleneğinin yaklaşık bin yıllık serüveni konu edilmektedir. Genelde Batı, özelde Almanya'da yaşayan çok sayıda... 25.93 TL. Alman Mistik Düşüncesinin ele alındığı bu kitapta, Batı Hristiyan mistik geleneğinin yaklaşık bin yıllık serüveni konu edilmektedir. Genelde Batı, özelde Almanya'da yaşayan çok sayıda... ...ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Alman Mistik Düşüncesi Pdf İndir. Mistik Düşüncesinin ele alındığı bu kitapta, Batı Hristiyan mistik geleneğinin yaklaşık bin yıllık serüveni konu edilmektedir....