Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mevlana ve İnsan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mevlana ve İnsan PDF EPUB


Mevlana ve İnsan -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 4,64
TARİH 2010-10-01
ISBN 9753895286
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Mütefekkir, mutasavvıf ve filozof olarak Türk kültür hayatına damgasını vurmuş olan Mevlana bu yıl bir çok faaliyetle çeşitli yönleriyle ele alınmıştır.İşte linizdeki bu eser de Mevlana’nın düşünce ve görüşlerinden yola çıkarak Türk düşünce hayatında “insan”a nasıl bakıldığını ortaya koymak için düzenlenmiş bir sempozyumun tebliğlerini içermektedir.

... Aradan yedi yüz yıl geçti. Mevlana eskimedi ... MEVLANA VE İNSAN | İslam ve Tasavvuf ... ... 29.12.2016 - Umuda Dair 22.12.2016 - Kara kışa rağmen sağlık 15.12.2016 - Kelimelerin Kifayetsiz Olduğu Zamanlardayız 08.12.2016 - Mevlana Ve İnsan Olmak 01.12.2016 - Engelsiz Bir Dünya İçin... O, kimseyi ayrı görmez. Çünkü O, her şeyin Allah'ın zuhuru ve tecellisi olduğunu bilir ve bunu insan gönlüne ve insana hal olarak yansıtır. Mevlana aziz ve yüce bir üstad'dır. Nezih ... Hz.Mevlana k.s ve İnsan Psikolojisi ... . Mevlana aziz ve yüce bir üstad'dır. Nezih Uzel. Mevlana şu yaşadığımız günlerden yedi yüz yıl önce "eski satanların nöbeti geçti benim pazarım yenilik pazarıdır" demişti... Aradan yedi yüz yıl geçti. Mevlana eskimedi... Bir gün yine anılıyor. Mevlana aşkın kemalidir; ama yalnız aşkın mı? Çünkü O, her şeyin Allah'ın zuhuru ve tecellisi olduğunu bilir ve bunu insan gönlüne ve insana hal olarak yansıtır. Elestü Bezmi ile Yaradan’ın aşkı başlamış ve insan bu Mutlak Güzellik karşısında kendinden geçmiştir(Fığlalı,1996:223). topluma ve insanlığa faydalı olmaya dayanır. Mevlana ve Felsefe. Mevlana ve İnsan 1. 0. Paylaş. Mevlana'yı bilmek, O'nun hakkında fikir yürütebilmek için öncelikle Mevlana'nın insan hakkındaki düşüncelerine bakmak lazımdır. Mana Padişahı Mevlana'ya göre akıl ve ilim, gayb aleminin gerçeklerini kavramada yetersizdir. (Mesnevi,I / 1853). Cebrail (as) gibi, akıl ile insan Allah'a ulaşamaz; yarı yolda kalır. Geçmişten günümüze kadar filozoflar insan hakkında çeşitli sözler ve görüşler belirtmişlerdir. Hatta bütün filozoflar insanı felsefelerinde konu etmiştir…...