Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Menakıb-ı Şeyh San'ni e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Menakıb-ı Şeyh San'ni PDF EPUB


Menakıb-ı Şeyh San'ni -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 8,11
TARİH
ISBN 6054042227
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tasavvuf büyükleri XIII. yüzyılda büyük oranda Türkleşmiş ve İslâmlaşmış ve Moğol baskısı ile zor durumda olan Anadolu halkına, saadet yolunu gösterdiler. Bu noktada bilhassa Yunus Emre, Mevlana Celaleddin-i Rumi ve Hacı Bektaş-ı Veli gibi gönül mimarlarının halka verdiği şevk, ümit ve teselli çok önemlidir.Muhtemelen XVIII. Yüzyılın başlarında III. Ahmed döneminde yazılmış olan Menakıb-ı Şeyh Sananî’nin müstensihi ve nâzımı belli değildir. Necib mahlasıyla şiirler yazan III. Ahmed, Lâle Devri’nde bilim ve sanat insanlarını kollayıp gözeten özellikle Nâbî hayranı bir şahsiyetti. Onun döneminde bilim ve sanat hız kesmeden devam etmiştir.Menâkıb-ı Şeyh Sananî, Doğu Anadolu’da musannifi belli olmayan bir halk hikâyesi olarak da yaşamaktadır. Bazı araştırmacılar, Menâkıb-ı Şeyh Sananî’nin halk arasında çok sevilen meşhur Sarı Gelin adlı Erzurum türküsüne de kaynaklık edilebileceğini belirtirler.Mesnevi nazım şekliyle kaleme alınan ve dört yüz yetmiş yedi beyitlik bu eserde, San’ân adlı ünlü bir şeyhin hayat hikâyesi nazmedilmiştir. Bu hikâyede İslâmiyet’le Hıristiyanlığın karşılaştırılıp İslâm üstünlüğünün ifade edilmek istendiği şeklinde bazı görüşler ileri sürülmüştür.

...î b. Hemmâm b. Nâfi... Menakıb ı Şeyh San'ni, H Yayınları, , 9786054042227,İslam,Tasavvuf ... (PDF) Savunma Metni Olarak... - Academia.edu ... . Yüzyilin baslarinda III. Ahmed döneminde yazilmis olan Menakib-i Seyh Sananî'nin müstensihi ve nâzimi belli degildir. Ad: Menakıb-ı Şeyh San'ni, Yazar: Kollektif, Yayınevi: H Yayınları, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Kitap İslam Tasavvuf, Barkod: 9786054042227, Sayfa Sayısı: 190, Dil: Türkçe... Mesnevide ele alınan hikâyenin başkahramanı Şeyh-i Sanân lakabı ile tanınan Şeyhül- ... Menakıb I Şeyh San'ni ... ... Mesnevide ele alınan hikâyenin başkahramanı Şeyh-i Sanân lakabı ile tanınan Şeyhül-İslam unvanlı Ebubekir Abdürrezzâk es-Sanânî b. Hemmâm b. Nâfi... Menakıb-I Şeyh-İ Şan'An-Mustafa Güneş en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! KEGITIM380949. Hatalı İçerik Bildir. Menakıb-I Şeyh-İ Şan'An-Mustafa Güneş Yorumları. Seni gördüğüme sevindim AtılgOkuy, indir Menakıb-ı Şeyh San'ni. Ahmed döneminde yazılmış olan Menakıb-ı Şeyh Sananî'nin müstensihi ve nâzımı belli değildir. Tasavvuf büyükleri XIII. yüzyılda büyük oranda Türkleşmiş ve İslâmlaşmış ve Moğol baskısı ile zor durumda olan Anadolu halkına, saadet yolunu gösterdiler. Menakıb-I Şeyh-I Şan. Yorumları oku(0)Toplam Gösterim (412). Muhtemelen XVIII. Yüzyılın başlarında III. Ahmed döneminde yazılmış olan Menakıb-ı Şeyh Sananî'nin müstensihi ve nâzımı belli değildir. Necib mahlasıyla şiirler yazan III. : 51508656. Ürün Adı. : menakıb I Şeyh san ani. Yazar. : MUSTAFA GÜNEŞ. En yeni Menakıb-ı Şeyh San'ani kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitapla...