Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türkiye ve Tunus’ta Din-Devlet İlişkilerinin Dönüşümü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türkiye ve Tunus’ta Din-Devlet İlişkilerinin Dönüşümü PDF EPUB


Hatice Rumeysa Dursun

Türkiye ve Tunus’ta Din-Devlet İlişkilerinin Dönüşümü - Hatice Rumeysa Dursun pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hatice Rumeysa Dursun
DOSYA BOYUTU 5,2
TARİH 2019-02-26
ISBN 9759000998
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkiye ve Tunus tarihi, dini ve kültürel açıdan birçok ortak noktaya sahip iki ülke olarak dikkat çekmektedir. Bu iki ülkenin bir diğer benzer noktası her ikisinde benimsenen laiklik modelidir. Bu iki ülkede bağımsızlığın ardından modernleşme projesinin bir parçası olarak benimsenen “otoriter laiklik” dine müdahale aracı olarak görülmüştür. Toplumsal alanda dini unsurlar sıkı bir şekilde kontrol edilmiş ve devlet kendi benimsediği din anlayışını halka dayatmaktan geri durmamıştır.Resmi laiklik söylemini eleştiren ve siyasal alanda varlık göstermek isteyen “muhafazakâr aktörler” ise Batı yanlısı seçkinler tarafından siyasetten dışlanmıştır. Dolayısıyla Batı’da insan hakları, ileri demokrasi ve hukukun üstünlüğünün teminatı olarak düşünülen laiklik kavramı, İslam Dünyası’nda benzer bir etki ortaya çıkarmamıştır. Bununla birlikte, hem Türkiye’de hem de Tunus’ta muhafazakâr aktörler siyasal alanda etkinliğini sürdürmekte ve geniş kitleler tarafından desteklenmektedir. Bu çalışmada, her iki ülkede de din ve vicdan hürriyetini merkeze alan ve inançlarından dolayı vatandaşların baskı görmediği “demokratik laiklik” anlayışına doğru bir geçiş olduğu vurgulanmaktadır. Esasen, bir ülkede devlet ve toplumsal aktörler arasındaki karşılıklı etkileşimler, benimsenen laiklik modelinin zaman içinde dönüşmesinde önemli bir rol oynayabilir ve bu dönüşüm demokratik yönetimin istikrarını etkilemektedir.

...i, dini ve kültürel açıdan birçok ortak noktaya sahip iki ülke olarak dikkat çekmektedir ... Türkiye ve Tunus'ta Din - Devlet İlişkilerinin Dönüşümü ... . Bu iki ülkenin bir diğer benzer noktası her ikisinde benimsenen laiklik modelidir. Uluslararası İlişkiler, Dış Politika. Türkiye ve Tunus'ta Din - Devlet İlişkilerinin Dönüşümü. projesinin bir parçası olarak benimsenen "otoriter laiklik" dine müdahale aracı olarak görülmüştür. 23.69 TL. Türkiye ve Tunus tarihi, dini ve kültürel açıdan birçok ortak noktaya sahip iki ... Türkiye ve Tunus'ta Din - Devlet İlişkilerinin Dönüşümü ... .69 TL. Türkiye ve Tunus tarihi, dini ve kültürel açıdan birçok ortak noktaya sahip iki ülke olarak dikkat çekmektedir. Bu iki ülkenin bir diğer benzer noktası her ikisinde benimsenen laiklik modelidir. Başkent Kitap tüm Türkiye'ye Aras Kargo & NadirKitap anlaşması ile gönderim yapmaktadır; Tek kitap kargo ücreti: 7.50 TL(KDV dahil) 2 ve daha fazla kitap: 8.50 TL (Adet limiti olmaksızın, KDV dahil). Türkiye ve Tunus tarihi, dini ve kültürel açıdan birçok ortak noktaya sahip iki ülke olarak dikkat çekmektedir. Bu iki ülkenin bir diğer benzer noktası her ikisinde benimsenen laiklik modelidir. Türkiye ve Tunus tarihi, dini ve kültürel açıdan birçok ortak noktaya sahip iki ülke olarak dikkat çekmektedir. ABD ve Suriye Krizinin Dönüşümü. Veysel Kurt. Kadim Yayınları. Fiyatı:24 İnd:%22. 24.50 TL. Türkiye ve Tunus tarihi, dini ve kültürel açıdan birçok ortak noktaya sahip iki ülke olarak dikkat çekmektedir. Bu iki ülkenin bir diğer benzer noktası her ikisinde benimsenen laiklik modelidir. ...Siyaset/Türkiye Siyaseti ve Politikası/Türkiye ve Tunus'ta Din - Devlet İlişkilerinin Dönüşümü. projesinin bir parçası olarak benimsenen "otoriter laiklik" dine müdahale aracı olarak görülmüştür. Türkiye ve Tunus tarihi, dini ve kültürel açıdan birçok ortak noktaya sahip iki ülke olarak dikkat çekmektedir. Bu iki ülkenin bir diğer benzer noktası her ikisinde benimsenen laiklik modelidir. Türkiye ve Tunus tarihi, dini ve kültürel açıdan birçok ortak noktaya sahip iki ülke olarak dikkat çekmektedir. Bu iki ülkenin bir diğer benzer noktası her ikisinde benimsenen laiklik modelidir. Hatice Rümeysa Dursun. Türkiye ve Tunus tarihi, dini ve kültürel açıdan birçok ortak noktaya sahip iki ülke olarak dikkat çekmektedir. Bu iki ülkenin bir diğer benzer noktası her ikisinde benimsenen laiklik... 27.30 TL. Türkiye ve Tunus tarihi, dini ve kültürel açıdan birçok ortak noktaya sahip iki ülke olarak dikkat çekmektedir. Bu iki ülkenin b...