Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması PDF EPUB


Erol Özvar

Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması - Erol Özvar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Erol Özvar
DOSYA BOYUTU 12,23
TARİH 2018-07-02
ISBN 6059506298
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

XVII. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun yüz yüze kaldığı ve çözümü için uğraş verdiği meseleler içerisinde en önemlisi, değişen savaş organizasyonu ve bu değişimin finansmanı idi. XVII. Osmanlı maliyesi, bu sorunu, imparatorluğun uluslar arası ilişkiler içindeki yerini kaybetmeden ve iç düzeni dramatik ve ölümcül değişimlere uğratmadan aşmak için tedbirler almış ve imparatorluğu sıcak ve uzun yüzyıllara (XVIII. ve XIX. yüzyıla) taşımıştır.XVII. yüzyılın sonunda Osmanlı maliyesinin sözü edilen çerçevede aldığı tedbirlerden biri de malikâne sistemi idi. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasına vuran malikâne sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyleilk malikâne satışlarının yapıldığı 1695-1697 tarihleri arasında kaydı tutulmuş malikâne berat tezkireleri ve ahkamı üzerine kurulmuştur. Bu kitapta, 1500’e yakın berat tezkire kayıtları incelenerekmalikâne alanların kimlikleri, ünvanları, ikamet yerleri, aldıkları malikânelerin cinsi ve senelik hasılatı, yatırdıkları muaccele bedelleri ve benzeri konular hakkında tahliller geliştirilmiştir.

...dır. Çalışma esas itibariyle ilk malikane satışlarının yapıldığı ... Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması - Erol Özvar ... ... Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasına vuran malikâne sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyle ilk malikâne satışlarının yapıldığı 1695-1697 tarihleri... 29.39 TL. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasına vuran malikâne sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyle ilk malikâne satışlarının yapıldığı... ... Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması | bkmkitap.com ... . Çalışma esas itibariyle ilk malikâne satışlarının yapıldığı... 31.50 TL. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasını vuran malikane sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyle ilk malikane satışlarının yapıldığı... Erol Özvar - Osmanlı Maliyesinde Malikâne Uygulaması kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Osmanlı Maliyesinde Malikâne Uygulaması. Kitap Bilgisi. Alıntılar. Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması. KAPAT. %23 indirimli. XVII. yüzyılın sonunda Osmanlı maliyesinin sözü edilen çerçevede aldığı tedbirlerden biri de malikane sistemi idi. 31.50 TL. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasını vuran malikane sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyle ilk malikane satışlarının yapıldığı... Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması. Yeni. Ücretsiz Kargo. XVII. yüzyılın sonunda Osmanlı maliyesinin sözü edilen çerçevede aldığı tedbirlerden biri de malikane sistemi idi. Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması Erol Özvar Kitabevi Yayınları 9786059506298 Erol Özvar. Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması. Yayınevi : Kitabevi Yayıncılık. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasına vuran malikâne sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasını vuran malikane sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyle ilk malikane satışlarının yapıldığı 1695-1697 tarihleri... 32.85 TL. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasını vuran malikane sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyle ilk malikane satışlarının yapıldığı... Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması. Yeni. Ücretsiz Kargo. XVII. yüzyılın sonunda Osmanlı maliyesinin sözü edilen çerçevede aldığı tedbirlerden biri de malikane sistemi idi. Bu kitapta XVIII. yüzyıl Osmanlı maliyesine damgasına vuran malikâne sisteminin ilk uygulama yılları ele alınmaktadır. Çalışma esas itibariyle ilk malikâne satışlarının yapıldığı 1695-1697 tarihleri... %30. Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması. Erol Özvar. Kitabevi Yayınları. 1. Osmanlı Maliyesinde Malikane Uygulaması. Müşteri Hizmetleri....