Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Karaya Vuran Umutlar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Karaya Vuran Umutlar PDF EPUB


Muzaffer Albayrak

Karaya Vuran Umutlar - Muzaffer Albayrak pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Muzaffer Albayrak
DOSYA BOYUTU 7,13
TARİH 2008-02-12
ISBN 9944321594
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitap, 1918 yılında "Yeni Mecmua Çanakkale Özel Sayısı" için Osmanlı Genelkurmayı'nda görevli iki subayın kaleme almış olduğu İki ayrı yazıdan oluşmaktadır. Çanakkale Kara Muharebelerinde Arıburnu ve Seddülbahir cephelerinde bulunmuş olan Yüzbaşı Emin Âlî Bey, Çanakkale Deniz Muharebelerini "Çanakkale'ye Düşman Donanmasının Saldırılan " adlı yazısında ele almış.Subaylardan diğeri olan Kemal Behic ise "Çanakkale Kara Savaşları" adlı makalesiyle karada yaşanan mücadeleyi anlatmış.Eser, bu özellikleriyle, Çanakkale Muharebeleri boyucna asla unutulmayacak acıların ve kapanmayacak yaraların tanıklarının kaleminden bellekte kalacak bir belgesel niteliğinde.

...a kadar Sonu gelmez kavgalar Yitik hayatlar bir yelekte umutlar ... Karaya Vuran Umutlar Şiiri - Samir Ay ... . Denizde kaybolmuş yorgun botlar Pusula ters yönü gösteriyor Dinmeyen bir fırtına da Karaya vuran balina yavrular. Çanakkale Kara Muharebelerinde Arıburnu ve Seddülbahir cephelerinde bulunmuş olan Yüzbaşı Emin Âlî Bey Çanakkale Deniz Muharebelerini "Çanakkale'ye Düşman Donanmasının Saldırıları" adlı... Muzaffer Albayrak. Bu kitap, 1918 yılında "Yeni Mecmua Çanakkale Özel Sayıs ... Karaya Vuran Umutlar Şiiri - Samir Ay ... . Bu kitap, 1918 yılında "Yeni Mecmua Çanakkale Özel Sayısı" için Osmanlı Genelkurmayı'nda görevli iki subayın kaleme almış olduğu İki ayrı yazıdan oluşmaktadır. Muzaffer Albayrak. Bu kitap, 1918 yılında "Yeni Mecmua Çanakkale Özel Sayısı" için Osmanlı Genelkurmayı'nda görevli iki subayın kaleme almış olduğu İki ...