Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi PDF EPUB


Veli Şirin

Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi - Veli Şirin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Veli Şirin
DOSYA BOYUTU 10,15
TARİH 1996-12-31
ISBN 975359089X
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Bir milletin tarihi, o milletin hafızasıdır"Bu vecizenin ifade ettiği gerçeğin yanı sıra, toplumumuzun hafıza kaybına uğratmak istediği, özellikle genç dimağların şanlı tarihimizden koparılmak için yoğun ve sistemli bir metod uygulanarak, adeta reddi miras yoluna gidildiği bir hakikattir.Mes'eleyi bir başka cephesiyle ele aldığımızda, günlük hadiselerin dışında, sohbetlerimizin vazgeçilmez konularından birinin de Osmanlı Tarihi olduğunu müşahade etmekteyiz. Bu noktada aklımıza hemen şu soru geliveriyor: Osmanlı Tarihiyle ilgili bilgilerimiz, hakikatleri ne derece yansıtmaktadır? Bu bilgilere net ve öz olarak sahip olabilmek için, hangi kaynaklara başvurmak gerekir?Elinizdeki eser; bu ihtiyaca cevap verebilmek maksadıyla hazırlanmış olup, en sahih kaynaklardan özetlenen Osmanlı Siyasi Tarihi (1300-1922)'nin yanında özellikle Osmanlı Kültür Medeniyeti'nin ön plana çıkarıldığı, her kesimden insanımızın rahatlıkla istifade edebileceği bir kaynak çalışma niteliğindedir.

...tmenidir, bunun içindir ki, eserin en önemli özelliği "öğretici/pedagojik" olmasıdır ... Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi | bkmkitap.com ... . Ürün Bilgisi. "Ana hatlarıyla Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi" isimli bu eserin yazarı bir tarih öğretmenidir, bunun içindir ki, eserin en önemli özelliği "öğretici/pedagojik" olmasıdır. "Ana hatlarıyla Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi" isimli bu eserin yazarı bir tarih öğretmenidir, bunun içindir ki, eserin en önemli özelliği "öğretici/pedagojik" olmasıdır. ...kitabı okuyanlar ve Ana hatlarıyla Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi kitabına ben ... Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi - Veli Şirin | kitapyurdu.com ... . ...kitabı okuyanlar ve Ana hatlarıyla Siyasi ve Kültürel Osmanlı Tarihi kitabına benzeyen kitaplar. bildiğini zannettiği, tartıştığı konuların başında tarih ve özellikle de Osmanlı Tarihi gelmektedir....