Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yeni Türk Edebiyatı Metinleri 2 / Hikaye (1860-1923) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yeni Türk Edebiyatı Metinleri 2 / Hikaye (1860-1923) PDF EPUB


Zeynep Kerman

Yeni Türk Edebiyatı Metinleri 2 / Hikaye (1860-1923) - Zeynep Kerman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Zeynep Kerman
DOSYA BOYUTU 10,64
TARİH 2011-05-26
ISBN 9759952242
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Edebiyatta hiçbir şey, metinlerin aslı kadar önemli değildir. Bu yüzden metinlerin asıllarına uygun neşirleri şarttır. Türk edebiyatı üzerindeki nice basmakalıp hüküm, metinlerle karşılaşınca yıkılmıştır. Yayınevimiz, bir yandan yazarların bütün eserlerini yayınlarken bir yandan da Tanzimat sonrası oluşan Yeni Türk Edebiyatı Metinleri’nden seçilmiş Şiir, Hikâye, Nesir, Kitap Tanıtma ve Eleştirileri başlıklarını taşıyan ciltlerden oluşan, geniş bir antoloji dizisi neşrine başlamıştır. Daha önce benzer eserler hazırlayan İnci Enginün ile Zeynep Kerman bu hacimli çalışmayı hazırlamışlardır. Prof. Dr. Mehmet Kaplan’ın başkanlığında hazırlanan ve ancak beş cildi yayınlanabilen antoloji çalışmalarına da katılan İnci Enginün ve Zeynep Kerman, bu dizide daha farklı bir düzenleme yapmışlardır. Şiir ve Hikâye ciltleri sadece bu türlere has metinlerden oluşurken, Nesir ciltleri bu dönemle ilgili en zengin seçmelerdir denebilir. Yeni Türk edebiyatının nesirdeki gelişmesi, hem edebiyat alanına hem de günlük gazeteciliğe bağlıdır. Bu derlemede, yazarların değişik cephelerini gösterecek nitelikteki, çoğu süreli yayınlarda çıkmış yazıları seçilmiştir. Son ciltte, roman ve tiyatronun bütünlüğünü bozan seçme yerine, onlarla ilgili tanıtım yazıları –şiir ve hikâye kitapları da dahil– müstakil bir ciltte toplanarak, eserler etrafında oluşan eleştiri gösterilmeye çalışılmıştır. Bu ciltte yer alan ve bir kısmı ilk defa yeni harflerle çıkan bu metinlerin –yazarlarımızın bütün eserleri basılana dek– edebiyat araştırıcılarına olduğu kadar, edebiyat meraklılarına da hitap edeceğini umuyoruz.

...n eserlerini yayınlarken bir yandan da Tanzimat sonrası oluşan Yeni Türk Edebiyatı Metinleri'nden seçilmiş Şiir, Hikâye, Nesir, Kitap Tanıtma ve ... Yeni Türk Edebiyatı Metinleri 2 / Hikaye (1860-1923) - Zeynep Kerman ... ... ...Metinleri 2 - Hikaye 1860 1923 - İnci Enginün, Zeynep Kerman Edebiyatta hiçbir şey, metinlerin Yeni Türk edebiyatının nesirdeki gelişmesi, hem edebiyat alanına hem de günlük gazeteciliğe bağlıdır. Türk edebiyatı üzerindeki nice basmakalıp hüküm metinlerle karşılaşınca yıkılmıştır. bir yandan da Tanzimat sonrası oluşan Yeni Türk Edebiyatı Metinleri'nden seçilmiş Şiir Hikâye Nesir Kitap... 43 TL. Yayınevimiz, bir yandan yaza ... Yeni Türk Edebiyatı Metinleri 2 / Hikaye (1860-1923) ... . bir yandan da Tanzimat sonrası oluşan Yeni Türk Edebiyatı Metinleri'nden seçilmiş Şiir Hikâye Nesir Kitap... 43 TL. Yayınevimiz, bir yandan yazarların bütün eserlerini yayınlarken bir yandan da Tanzimat sonrası oluşan Yeni Türk Edebiyatı Metinleri'nden seçilmiş Şiir, Hikâye, Nesir... Yeni Türk edebiyatının nesirdeki gelişmesi, hem edebiyat alanına hem de günlük gazeteciliğe bağlıdır. https://www.limankitap.com/urun/yeni-turk-edebiyat-metinleri-2-hikaye-1860-1923. 40 TL. Yayınevimiz, bir yandan yazarların bütün eserlerini yayınlarken bir yandan da Tanzimat sonrası oluşan Yeni Türk Edebiyatı Metinleri'nden seçilmiş Şiir, Hikâye, Nesir... Türk edebiyatı üzerindeki nice basmakalıp hüküm, metinlerle karşılaşınca yıkılmıştır. Yeni Türk edebiyatının nesirdeki gelişmesi, hem edebiyat alanına hem de günlük gazeteciliğe bağlıdır. 40 TL. Yayınevimiz, bir yandan yazarların bütün eserlerini yayınlarken bir yandan da Tanzimat sonrası oluşan Yeni Türk Edebiyatı Metinleri'nden seçilmiş Şiir, Hikâye, Nesir... 42 TL. Yayınevimiz, bir yandan yazarların bütün eserlerini yayınlarken bir yandan da Tanzimat sonrası oluşan Yeni Türk Edebiyatı Metinleri'nden seçilmiş Şiir, Hikâye, Nesir... 40 TL. Yeni Türk Edebiyat Metinleri 2 - Hikaye (1860 - 1923)-Dergah Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla... ...2 - Hikaye (1860 - 1923) - Dergah Yayınları - 9789759952242 - Zeynep Kerman - %26 indirimli - Edebiyatta hiçbir şey, metinlerin asl. Edebiyatta hiçbir şey, metinlerin aslı kadar önemli değildir. 36 TL. Yayınevimiz, bir yandan yazarların bütün eserlerini yayınlarken bir yandan da Tanzimat sonrası oluşan Yeni Türk Edebiyatı Metinleri'nden seçilmiş Şiir, Hikâye, Nesir......