Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası PDF EPUB


Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 6,66
TARİH 2008-02-14
ISBN 9750505690
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Orhan Pamuk, 2006'da Nobel Edebiyat Ödülü'nü Türkiye'ye getiren ilk yazar oldu. Kitapları elli altı dile çevrilen, yazarlık serüveninin başlangıcından bu yana hem yoğun bir ilginin hem de tartışmaların odağı olan Pamuk hakkında, bu ödülden sonra, eserleriyle ilgili olmayan yorumlar katlanarak arttı. Bu kitap yeniden, yazarı, yarattığı edebi dünya içinde görme ve gösterme çabalarının bir ürünüdür.Akademisyen, yazar, eleştirmen ve çevirmenlerin yazdığı on sekiz yazıdan oluşan kitap, Pamuk'un eserlerini daha önce pek değinilmemiş yönleriyle ele alıyor. Pamuk'un edebi dünyası bir yandan temsil ve siyaset, hayat ve sanat, roman ve resim, roman ve tarih, yazar ve kahraman, renkler, yolculuk vb.kavramlarla ele alınırken, bir yandan da romanlardaki anlatı teknikleri, metinler-arası göndermeler ve gerçekçi-modernist-postmodernist açılımlar sorgulanıyor. Bunların yanı sıra, Pamuk'un eleştirmenliğine, yazarlığının psikolojik temellerine, hümanizmine, eserlerinin entelektüel/siyasal çağrışımlarına, çeviri sürecinde yaşananlara ve kimi biyografik örtüşmelere de değiniliyor.Bir bütün olarak düşünüldüğünde, Pamuk'un edebiyatının niteliklerini ortaya koyan ve onu edebiyat ve kültür tarihi içinde konumlandıran bu çalışma, Orhan Pamuk okumalarını zenginleştiren çok değerli bir katkı özelliği taşıyor.

...e sanat, roman ve resim, roman ve tarih, yazar ve kahraman, renkler, yolculuk vb ... Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası | bkmkitap.com ... . kavramlarla ele alınırken... Orhan Pamuk'Un edebi dünyası. Kitap Bilgisi. Alıntılar. p style="text-align: justify; "> Orhan Pamuk,2006'da Nobel Edebiyat Ödülü'nü Türkiye'ye getiren ilk yazar oldu. Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası book. Read reviews from world's largest community for readers. Let us know what's wrong with this preview of Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası by Nüket Esen. 14.26 TL. Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası, Orhan Pamuk'un 2006'da Nobel Edebiya ... Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası 1493 Nüket Esen ... . 14.26 TL. Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası, Orhan Pamuk'un 2006'da Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmasının ardından yazar için düzenlenen ilk uluslararası nitelikte sempozyuma sunulan... Pamuk'un edebi dünyası bir yandan temsil ve siyaset, hayat ve sanat, roman ve resim, roman ve tarih, yazar ve kahraman, renkler, yolculuk vb. kavramlarla ele alınırken... Kolektif. Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası, Orhan Pamuk'un 2006'da Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmasının ardından yazar için düzenlenen ilk uluslararası nitelikte sempozyuma sunulan bildirilerin... 1952 yılında İstanbul'da doğan Orhan Pamuk, İstanbul'un zengin semti Nişantaşı'nda büyüyüp yetişmiştir. Çocukluk yıllarını 22 yaşına kadar resim yaparak ve ressam olacağını düşleyerek geçirmiştir. Kitap Özeti. Orhan Pamuk, 2006'da Nobel Edebiyat Ödülü'nü Türkiye'ye getiren ilk yazar oldu. Pamuk'un edebi dünyası bir yandan temsil ve siyaset, hayat ve sanat, roman ve resim, roman ve... 12.83 TL. Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası, Orhan Pamuk'un 2006'da Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmasının ardından yazar için düzenlenen ilk uluslararası nitelikte sempozyuma sunulan... Pamuk'un edebi dünyası bir yandan temsil ve siyaset, hayat ve sanat, roman ve resim, roman ve tarih, yazar ve kahraman, renkler, yolculuk vb. kavramlarla ele alınırken... Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası. Save for later. Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası. Nüket Esen Engin Kılıç. 4.2/5 (5 ratings). Read Download. Kitap Özeti. Orhan Pamuk, 2006'da Nobel Edebiyat Ödülü'nü Türkiye'ye getiren ilk yazar oldu. Pamuk'un edebi dünyası bir yandan temsil ve siyaset, hayat ve sanat, roman ve resim, roman ve... ₺1,70 'den başlayan taksitlerle. Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası, Orhan Pamuk'un 2006'da Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmasının ardından yazar için düzenlenen ilk uluslararası nitelikte... Orhan Pamuk, 2006'da Nobel Edebiyat Ödülü'nü Türkiye'ye getiren ilk yazar oldu. Pamuk'un edebi dünyası bir yandan temsil ve siyaset, hayat ve sanat, roman ve resim, roman ve tarih, yazar ve... Orhan Pamuk'un Edebi Dünyası, Orhan Pamuk'un 2006'da Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmasının ardından yazar için düzenlenen ilk uluslararası nitelikte sempozyuma sunulan bildirilerin......