Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Nehcü'l - Feradis - Cennetlerin Açık Yolu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Nehcü'l - Feradis - Cennetlerin Açık Yolu PDF EPUB


Mahmud B. Ali

Nehcü'l - Feradis - Cennetlerin Açık Yolu - Mahmud B. Ali pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mahmud B. Ali
DOSYA BOYUTU 7,87
TARİH
ISBN 9751628466
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Nehcü’l-Ferâdîs 1357 yılında Harezm Türkçesi ile yazılmış bir eserdir. Dört bölüm üzere düzenlenmiştir. Sırasıyla, Hz. Peygamber’in hayatı, ilk dört halife ve dört mezhep imamı, insanı Allah’a yaklaştıran hayırlı ameller, Allah’tan uzaklaştıran kötü ameller ele alınmıştır. Eser hakkında János ECKMANN, “bugünkü dile çevrilseydi, şüphe yok ki, halk arasında yine rağbet görürdü” demiştir.

...cü `l-ferÀdìs [=Cennetlerin Açık Yolu], Muóabbat-nÀma, mièrÀc-nÀma ... Nehcü'l Feradis - Cennetlerin Açık Yolu | bkmkitap.com ... ... Siteye Git ❯. 3 saat önce. Nehcü'l Feradis - Cennetlerin Açık Yolu. Satıcı: kitapzen. Nehcü'l-Ferâdîs 1357 yılında Harezm Türkçesi ile yazılmış bir eserdir. Nehcü'l-Ferâdîs 1357 yılında Harezm Türkçesi ile yazılmış bir eserdir. Dört bölüm üzere düzenlenmiştir. Sırasıyla, Hz. ...Giriş] Úısasu 'l-anbiyÀ [=Nebilerin Kıssaları] Muèìnu 'l-mūrìd [=Müridin Yardımcısı] Óusrev ü Şìrìn Nehcü 'l-ferÀdìs [=Cennetlerin Açık Yolu] Muóabbat-nÀma 50,00 TL. Nehcü'l-Feradis'te Soru. Bu eserin başlığı olan Nehcü'l-Feradis Arap ... NEHCÜ'l-FERÂDÎS - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . Nehcü'l-Feradis'te Soru. Bu eserin başlığı olan Nehcü'l-Feradis Arapçada "Cennetlerin Açık Yolu" anlamına gelir. Harezm Türkçesindeki adı Uştmahlarnıng Açuq Yolı olan bu kırk hadis derlemesinin 14......