Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Corpus Hermeticum Hermetik Öğreti e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Corpus Hermeticum Hermetik Öğreti PDF EPUB


Hermes Trismegistus

Corpus Hermeticum Hermetik Öğreti - Hermes Trismegistus pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hermes Trismegistus
DOSYA BOYUTU 9,25
TARİH 2018-03-24
ISBN 6059423182
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hermetik geleneğin temel belgelerinden sayılan Corpus Hermeticum’da yer alan metinler, birçok felsefi ve dini bilginin fikir babası olan Hermes Trismegistus’a (Üç Kere büyük Hermes) atfedilmektedir. Hermes’in kim olduğu hala büyük bir tartışma konusudur. Hermes, Thoth, Merkür, Hanok (Enoch) veya İdris; Tanrı ile insan arasındaki aracı ve yardımcı, yeraltı ile yerüstü arasındaki bağlantıyı sağlayan gizemli kişi, bazılarına göre peygamber, filozof, bilge, Anubis ile birlikte ölülere eşlik eden insan, büyücü, simyacı, bilim ve yazının atası, ilk vücut geliştirme ustası ve daha birçok öğretici unvanla bilinir. Yunan tanrısı Hermes ile Mısır Tanrısı Thoth isimli iki tanrı figürünün kaynaşmasıyla ortaya çıkan Hermes-Thoth, en çok da kadim çağların bilgeliğini Tufan’dan kaçıran kişi olarak anılır. Latince ismi Merkür’dür, İbraniler onu Hanok, Müslümanlar İdris olarak bilirler.Tüm bu unvanlara karşın Hermes’in bir peygamber mi, filozof mu, bilim insanı mı yoksa sadece bir mit mi olduğunu değerlendirmeyi okuyucuya bırakıyoruz. Neticede ona atfedilen yazıların muazzam içeriği Hermes’in kimliğini belirleme kaygısının önüne geçmiş ya da tarih sahnesinde ihtilaflı bir şahsiyet olarak kalmasına sebep olmuştur denilebilir. Bu kitap, işte bu ihtilaflı şahsiyetin farklı literatürlerde yer etmiş devasa külliyatının temel kaynağı sayılan Poimander’i ve onu takip eden 16 bölümlük diyalogları içermektedir.

...k Öğreti. Share on WhatsApp. Hermetik geleneğin temel belgelerinden sayılan Corpus Hermeticum'da yer alan metinler, birçok felsefi ve dini bilginin fikir ... Hermetik Külliyat (Corpus Hermeticum) ve Muhtevassı ... ... Hermetik Öğreti. Hermetik geleneğin temel belgelerinden sayılan Corpus Hermeticum'da yer alan metinler, birçok felsefi ve dini bilginin fikir babası olan Hermes Trismegistus'a (Üç Kere büyük... Share on ... Twitter. Facebook. Pinterest. The Corpus Hermeticum. The Corpus Hermeticum. Translated by G.R.S. Mead. With introduction and notes by John Michael Greer. Corpus Hermeticum Hermetik Öğr ... Corpus Hermeticum: Hermetik Öğreti by G.R.S. Mead ... . The Corpus Hermeticum. The Corpus Hermeticum. Translated by G.R.S. Mead. With introduction and notes by John Michael Greer. Corpus Hermeticum Hermetik Öğreti kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. 132 sayfa. 13x19.5 cm Hermetik geleneğin temel belgelerinden sayılan Corpus Hermeticum'da yer alan... 16 TL. Hermetik geleneğin temel belgelerinden sayılan Corpus Hermeticum'da yer alan metinler, birçok felsefi ve dini bilginin fikir babası olan Hermes Trismegistus'a (Üç Kere büyük Hermes)... Fiyat: 00.00 TL (ÜCRETSİZ!) Corpus Hermeticum Hermetik Öğreti.e-kitap. Corpus Hermeticum Hermetik Öğreti kitabı mı arıyorsunuz? Yazar Hermes Trismegistus mi yazmış? Hermetik geleneğin temel belgelerinden sayılan Corpus Hermeticum'da yer alan metinler, birçok felsefi ve dini bilginin fikir babası olan Hermes Trismegistus'a (Üç Kere büyük Hermes) atfedilmektedir. 16.20 TL. Corpus Hermeticum Hermetik ÖğretiCorpus Hermeticum Hermetik Öğreti - Hermetik geleneğin temel belgelerinden sayılan Corpus Hermeticum'da yer alan metinler, birçok felsefi ve dini... Hermetik geleneğin temel belgelerinden sayılan Corpus Hermeticum'da yer alan metinler birçok felsefi ve dini bilginin fikir babası olan Hermes Trismegistus'a (Üç Kere büyük Hermes) atfedilmektedir. Kitap : Corpus Hermeticum - Hermetik Öğreti, Yazar : Hermes Trismegistus, Yayınevi : Mavi Kalem Yayınevi - 9786059423182 - Fiyat: 14,54 TL. HEMEN kitaba bir gözatın. 14.25 TL. Hermetik geleneğin temel belgelerinden sayılan Corpus Hermeticum'da yer alan metinler, birçok felsefi ve dini bilginin fikir babası olan Hermes Trismegistus'a (Üç Kere büyük Hermes)... Diğer kategorisinde kendisine yer bulan Corpus Hermeticum Hermetik Öğreti kitabı okumak için harika! Sizlere öncelikle pdf bağlantısını ve ardından da eser özelliklerini vermeye çalıştık. Mesela bu yazımızda yazar Hermes Trismegistus kitapları arasında yer alan Corpus Hermeticum Hermetik Öğreti yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. 18 TL. Hermetik geleneğin temel...