Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Peygamberimiz'in Şemaili e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Peygamberimiz'in Şemaili PDF EPUB


Prof. Dr. Ali Yardım

Peygamberimiz'in Şemaili - Prof. Dr. Ali Yardım pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Ali Yardım
DOSYA BOYUTU 3,47
TARİH 2011-03-01
ISBN 9753811454
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Peygamber efendimiz'in ön plana çıkarılması gereken yönlerinden birisi de O'nun beşeri yönüdür. Zira O, ancak bu yönüyle diğer insanlara örnek olmaktadır. Sıradan bir müslümanın günlük hayatında ve ömür boyu yaşayışında Hazreti Peygamber'e uymaya çalıştığı hususlar vardır: Yeme içme, oturup kalkma, yatıp uyuma, gülüp ağlama, sevinip üzülme... adabı ve insanca davranış üslubu denilebilecek bilcümle ahlak kuralları, bu beşeri hayatın unsurlarını oluşturmaktadır. İşte Peygamber Efendimiz'in bu yönünü sistemleştiren islam alimleri, "Şemail" adı altında bir ilim dalı geliştirmişlerdir. Bu çalışma da Peygamber Efendimiz'in bu beşeri yönünü ele alıp işlemektedir.

...lar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Peygamberimiz'in Şemaili kitabına benzeyen kitaplar ... Peygamberimizin Şemaili / Siması, Dış... | Sorularla İslamiyet ... . Adı: Peygamberimiz'in Şemaili. Yazar Bizler, Peygamber Efendimiz (sav)'in gelişini, kokusunun güzelliğinden anlardık." (Prof. Dr. Ali Yardım, Peygamberimiz (sav)'in Şemaili, Damla Yayınevi, 3. Baskı, İstanbul, 1998, s.280). Muhammed'in Şemaili Şerifi. Şemâil-i Şerife. Tabiat ve huy manasındaki "Şemile'"nin çoğulu olan "Şemail", genellikle mümtaz simaların Hz. Peygamber, bir defasında bizzat kendisini şöyle tanıtmıştı PEYGAMBERİMİZİN ŞEMA ... Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) in Şemâil-i Şerîfi - İsmailağa... ... . Peygamber, bir defasında bizzat kendisini şöyle tanıtmıştı PEYGAMBERİMİZİN ŞEMAİLİ (fizikî yapısı). Hz. Ali (r.a.)'ın bildirdiğine göre Peygamber Aleyhis-Selâm uzuna yakın orta boylu, iri kemikli, iri yapılı, güçlü-kuvvetli ve yakışıklı bir insandı....