Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İlyada DestanıTruva Savaşı'nın Hikayesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İlyada DestanıTruva Savaşı'nın Hikayesi PDF EPUB


Alfred John Church

İlyada DestanıTruva Savaşı'nın Hikayesi - Alfred John Church pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Alfred John Church
DOSYA BOYUTU 10,36
TARİH 2010-10-28
ISBN 6054362219
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Homeros’un yaşamı hakkında elimizde ne yazık ki çok az bilgi vardır. Bundan yaklaşık 3000 yıl önce Anadolu’nun Ege kıyılarında yaşamış kör ve ihtiyar bir şair olduğu söyleniyor. Bunu da ünlü tarihçi Heredot’tan öğreniyoruz. Kimilerine göre ise, Homeros diye biri asla var olmamıştır. Homeros’tan bize iki büyük destan kalmıştır; İlyada ve Odisseia. Önceleri sadece ezberlenerek aktarılan bu destanların ilk ne zaman ve kimin tarafından yazıya geçirildiği de bilinmiyor. Kimin tarafından yazılmış olursa olsun elinizdeki İlyada destanının orijinali 16 000 dizeden oluşan muazzam bir şiir. 3000 yıldır elden ele, dilden dile gezen koca bir destan. İnsanlık tarihinin en büyük edebiyat eserlerinden biri. Aşk, intikam, ölüm, ihanet, acı, kurnazlık… İnsan hayatıyla ilgili her duygu ve durum bu koca şiirde vardır. Bu destanı okuyup da etkilenmemiş hiçbir insan yoktur. Başlı başına derslerle doludur. Geçtiği dönem itibarı ile Tanrılar bile bu 10 yıl süren savaşın içerisindedir. Tanrıların bir kısmı Truva’yı tutarken bir kısmı ise Akhalar’ı tutmaktadır ve savaşın gidişatında büyük rol oynamışlardır.

...ışlardır. İlyada Destanı Truva Savaşının Hikayesi ... Geziyoruz.ORG | Truva Savaşının Hikayesi ... . Homerosun yaşamı hakkında elimizde ne yazık ki çok az bilgi vardır. Bundan yaklaşık 3000 yıl önce Anadolunun Ege kıyılarında yaşamış kör ve ihtiyar bir şair... Şu çok ünlü Troya savaşının hikâyesi ise kısaca şöyle ortaya çıkmıştır. Homeros'un İlyada adlı destanı Troya destanı adını taşısa da orada Truva savaşı efsanesinin ancak bir kısmı anlatılmıştır. Truva efsanesinin bu bölümü " Aşil'in Öfkesi " ola ... Geziyoruz.ORG | Truva Savaşının Hikayesi ... . Truva efsanesinin bu bölümü " Aşil'in Öfkesi " olarak bilinir.İlyada'nın Öyküsü. Homeros imzalı iki destan birbirini tamamlayıcı niteliktedir ve yirmi yıla yayılan ana hikaye "İlyada" ile başlar. Alfred John Church. Homeros'un yaşamı hakkında elimizde ne yazık ki çok az bilgi vardır. Bundan yaklaşık 3000 yıl önce Anadolu'nun Ege kıyılarında yaşamış kör ve ihtiyar bir şair olduğu söyleniyor. Homeros'un İlyada destanı aslında Truva Savaşı ile birlikte, Akhilleus'un destanıdır. Şu çok ünlü Troya savaşının hikâyesi ise kısaca şöyle ortaya çıkmıştır. Fiyat. İLYADA DESTANI Truva Savaşı'nın Hikayesi Çocuklar İçin. Çocuklar için ilyada destanı - truva savaşı'nın hikayesi. Alfred j. church. İlyada Destanı Truva Savaşı'nın Hikayesi - Alfred J. Church. ODTÜ Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 76.5 Puan. Homeros, "İlyada'sında Troya Savaşı'nın tamamını anlatmaz. [3] https://www.idefix.com/kitap/ilyada-destani-truva-savasinin-hikayesi-alfred-j-church/. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: İlyada Destanı Truva Savaşının Hikayesi. Mağaza: Fırsat Kapında. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Yunanca'da Truva'nın bir adının da İlios olmasından dolayı Homeros'un destanı İlyada adını aldı. Homeros, yaşadığı dönemde herkesin bu öyküyü bildiğin...