Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gökçen Efe DestanıKurtuluş Şavaşında e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gökçen Efe DestanıKurtuluş Şavaşında PDF EPUB


Sabahattin Burhan

Gökçen Efe DestanıKurtuluş Şavaşında - Sabahattin Burhan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Sabahattin Burhan
DOSYA BOYUTU 12,64
TARİH 2008-01-15
ISBN 9752693913
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

1891 yılında, Ödemiş’te kısa, ama destanlaşan bir hayata gözlerini açar Gökçen Efe Hüseyin.Gençliğinin henüz baharındayken yerel yöneticilerin olumsuz icraatlarına karşı koyar. Ege’nin en meşhur efelerinden Çakırcalı Mehmet Efe’nin çetesine katılır. Çakırcalı Efe’nin bir suikast sonucu ölümünün ardından Tire’nin Gümce Dağı’nda kendi çetesini kurar.O sıralarda "eşkıyalık" yapar. Ancak tipik eşkıyadan farklı bir efeliktir yaptığı. Çalmaz, zulmetmez, öldürmez. Yapabildiğince bazı haksızlıkları önlemeye, engellemeye çabalar. Ancak kanunlara aykırıdır bu yaptıkları.Gökçen Efe 1914'te bağışlanır. Ancak beş yıl sonra tekrar dağa çıkar. Bu kez çıkış sebebi işgalci Yunan Ordusuna karşı vatan topraklarını savunma gayretidir. 57. Tümen Komutanı Miralay Şefik (Aker) Bey'in gözetiminde kurulan Kuva-yı Milliye içinde yer alır. Yörük Ali Efe, Poslu Mestan, Mürselli İsmail Efe gibi milli direniş liderleriyle birlikte hareket eder."Gökçen Efe" adı ve şanı Yunan askerlerine kadar ulaşır. Ama ulaşan bir başka haber vardır: Yunan işgalindeki Ödemiş’e baskın düzenleyeceği sırada hastalanır Gökçen Efe. Bu haber üzerine Yunan güçleri, Gökçen Efe’nin bulunduğu siperi yoğun top atışına tutarak saldırıya geçer. Üç gün süren çarpışmanın sonunda, 16 Kasım 1919’da sipere girmeyi başaran bir Yunan askeri tarafından süngülenerek şehit düşer.Geride 28 yıllık bir ömre sığıştırılan bir kahramanlık destanı miras kalır."Kurtuluş Savaşı’nda Gökçen Efe Destanı" işte bu destanlaşan hayatı, sanki dün yaşanmışçasına gözler önüne seriyor...Aktarılan her olay delilleriyle, vesikalarıyla, resimleriyle, en önemlisi onu tanıyan, onunla birlikte mücadele verenlerin hatıralarıyla destekleniyor.

...işte bu destanlaşan hayatı, sanki dün yaşanmışçasına gözler önüne seriyor ... Bir Kitap: Kurtuluş Savaşında Gökçen Efe Destanı ... ... Geriye 28 yıllık ömre sığıştırılan bir kahramanlık destanı miras kalır...Kurtuluş Savaşında Gökçen Efe Destanı işte bu destanlaşan hayatı, sanki dün yaşanmışçasına gözler önüne... 'Kurtuluş Savaşı'nda Gökçen Efe Destanı' işte bu destanlaşan hayatı, sanki dün yaşanmışçasına gözler önüne seriyor... Ege'nin meşhur efelerinden Çakırcalı Mehmed'in çetesine katılır. Aynı zam ... Kurtuluş Savaşında Gökçen Efe Destanı | Kitap Tanıtım ... ... Ege'nin meşhur efelerinden Çakırcalı Mehmed'in çetesine katılır. Aynı zamanda yakın a. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kurtuluş Savaşı'nda Gökçen Efe Destanı. Sabahattin Burhan. 1891 yılında, Ödemiş'te kısa, ama destanlaşan bir hayata gözlerini açar Gökçen Efe Hüseyin. Gençliğinin henüz baharındayken yerel yöneticilerin olumsuz... Sabahattin Burhan. 1891 yılında, Ödemiş'te kısa, ama destanlaşan bir hayata gözlerini açar Gökçen Efe Hüseyin. Gençliğinin henüz baharındayken yerel yöneticilerin olumsuz... "Kurtuluş Savaşı'nda Gökçen Efe Destanı" işte bu destanlaşan hayatı, sanki dün yaşanmışçasına gözler önüne seriyor... Geriye 28 yıllık ömre sığıştırılan bir kahramanlık destanı miras kalır...Kurtuluş Savaşında Gökçen Efe Destanı işte bu destanlaşan hayatı, sanki dün yaşanmışçasına gözler önüne... Geriye 28 yıllık ömre sığıştırılan bir kahramanlık destanı miras kalır... Kurtuluş Savaşı'nda Gökçen Efe Destanı işte bu destanlaşan hayatı sanki dün yaşanmışçasına gözler önüne... 36 TL. Kurtuluş Savaşında Gökçen Efe Destanı işte bu destanlaşan hayatı, sanki dün yaşanmışçasına gözler önüne seriyor... Gökçen Efem tuttu göcen Dağı'nı Yaman soldurdu Kaymakçı' nın bağını Zehir kattı aşlarını yağını Gökçen bu seferden dönmedi, deyin.. ... *** Döne döne indim Kısık düzüne. "Kurtuluş Savaşı'nda Gökçen Efe Destanı" işte bu destanlaşan hayatı, sanki dün yaşanmışçasına gözler önüne seriyor... Geriye 28 yılık ömre sığıştırılan bir kahramanlık destanı miras kalır. Kurtuluş Savaşı'nda Gökçen Efe Destanı işte bu destanlaşan hayatı, sanki dün yaşanmışçasına gözler önüne... "Kurtuluş Savaşı'nda Gökçen Efe Destanı" işte bu destanlaşan hayatı, sanki dün yaşanmışçasına gözler önüne seriyor... "Kurtuluş Savaşı'nda Gökçen Efe Destanı" işte bu destanlaşan hayatı, sanki dün yaşanmışçasına gözler önüne seriyor... Kurtuluş Savaşında Gökçen Efe Destanı işte bu destanlaşan hayatı, sanki dün yaşanmışçasına...