Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarihten Bugüne Haricilik ve Yansımaları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarihten Bugüne Haricilik ve Yansımaları PDF EPUB


Faysal B. Kazzar el-Casim

Tarihten Bugüne Haricilik ve Yansımaları - Faysal B. Kazzar el-Casim pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Faysal B. Kazzar el-Casim
DOSYA BOYUTU 8,5
TARİH
ISBN
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Nuaym b. Hammâd el-Fiten isimli kitabında şöyle demiştir:"Huzeyfe ve İbn Mes'ûd radiyallahu anhuma'dan rivayet edildiğine göre onlar şöyle demişlerdir: "fitne ortaya çıktığı zaman karışık bir durum olur. Fitne çekilip gitiği zaman gerçekler ortaya çıkar." Huzeyfe'ye soruldu: Fitnenin gelmesi ne demektir? Dedi ki:" Kılıçların kınından çıkarılmasıdır. Fitnenin gitmesi ne demektir? Diye soruldu. Kılıçların kınlarına sokulmasıdır. dedi"Bu risalelede haricilerin tanıtımı ve onların kötülenmesiyle ilgili rivayetler, onların alametleri ve kısımlarının beyanı, yollarının nereye vardığını tanımak için hareketlerinin tarihinin anlatılması gibi fitneyi engellemede yardımcı olacak bazı bilgilerin yer alacağı umulmaktadır.Bu risaleyi üç ana bölümde hazırladım:Birincisi Şer'i bölümdür. Bu bölümde kısaca sünnette Hariciler ve bununla ilgili şeylerin incelenmesi, Haricilerin nevileri, kısımları ve onların şüphelerinin reddine yardımcı olacak bazı şeylerin anlatımı yer almaktadır.İkincisi: Tarihi bölümdür. Bu bölümde Müslümanların eski ve yeni tarihi dönemlerinde cereyan eden meşhur başkaldırı ve ihtilal hareketleri, bu hareketlerin sonuçları ve Müslümanların başına gelen felaketler konusunda kısa bir yolculuk yapılacaktır. Maksat ibret almaktır, şeriat koyucuların yöneticilere itaati emrederken gerçekleşmesini çok istediği hikmet ve mefsedeti tanımaktır. Çünkü Muminin imanı şeriat koyucunun hikmetiyle artar, itaat etmek ve tabi olmakta büyük bir hayır vardır.Üçüncüsü: Bu bölümde ilk iki bölümde geçen bilgilerin ışığında bazı çağdaş başkaldırı görüntülerine yer verilmiştir.Allah'tan bu çalışmayı rızasına uygun ve bereketli kılmasını istiyorum. Eğer bunda bir hata veya küçük yanlışlıklar varsa kalp nasihate, irşada ve hayırlı olan şeye açıktır. Her türlü hamd sadece Allah içindir.

...er'i ve tarihi boyutundan bahsettikten sonra bu hareketin eski ve yakın tarihin yanı sıra çağdaş örnekleri ile müslümanların başına açtığı felaketlere yer verir ... Tarihten Bugüne Haricilik ve Yansımaları | bkmkitap.com ... . ...kısaca sünnette Hariciler ve bununla ilgili şeylerin incelenmesi Haricilerin nevileri kısımları ve onların şüphelerinin reddine yardımcı olacak bazı şeylerin anlatımı yer almaktadır.İkincisi: Tarihi bölümdür. 11.70 TL. Hariciliğin şer'i ve tarihi boyutundan bahsettikten sonra bu hareketin eski ve yakın tarihin yanı sıra çağdaş örnekleri ile müslümanların başına aç ... Tarihten Bugüne Haricilik ve Yansımaları - Dünya Sözlük ... . 11.70 TL. Hariciliğin şer'i ve tarihi boyutundan bahsettikten sonra bu hareketin eski ve yakın tarihin yanı sıra çağdaş örnekleri ile müslümanların başına aç...