Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Farabi'de Mutluluk Ve Ahlak İlişkisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Farabi'de Mutluluk Ve Ahlak İlişkisi PDF EPUB


Dr. Mehmet Kasım Özgen

Farabi'de Mutluluk Ve Ahlak İlişkisi - Dr. Mehmet Kasım Özgen pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Mehmet Kasım Özgen
DOSYA BOYUTU 8,93
TARİH 1997-12-01
ISBN 9755742220
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Farabi'nin amacı mutlu birey halkı mutlu şehir mensupları mutlu millet, milletleri mutlu olan bir dünyadır. Aynı zamanda mutlu birey, mutlu toplum ve milletleri mutlu olan dünyanın evrensel ilkelerini gösterirken o, ilk ilkeden hareketle onu örnek alıp evreni ve insanı dolaşarak yine yaklaşımın ağır bastığını gösterir. Tahsilus Seade adlı eserinde Farabi her varlığın, iyi huylar aracılığıyla kendisinden varlık aldığı ilk ilkenin ahlakıyla donanması iyi eylemler gerçekleştirme dolayısıyla iyi araçlar kullanması ve bu araçların ulaştırdığı mutluluğa geri dönmesi ilkelerini tanıtmaktadır.

...nu özeti yer almamaktadır. Sizler de yorumlar alanına kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz ... Farabi'de Mutluluk ve Ahlak İlişkisi | bkmkitap.com ... . Farabi'de Mutluluk Ve Ahlak İlişkisi Kitabının Özellikleri Nelerdir? Mehmet Kasım Özgen. Kitap Tanıtımı. Farabi'nin amacı, mutlu birey, halkı mutlu şehir, mensupları mutlu milet, milletleri mutlu olan bir dünyadır. Bu da Farabi'nin metodunda ontolojik yaklaşımın ağır bastığını gösterir. Öyle anlaşılıyor ki Farabi'de mutluluk bir seçim, bir dünya görüşü, bir süreklilik ve en öneml ... Farabî ve Onun Ahlâk Anlayışı ... . Öyle anlaşılıyor ki Farabi'de mutluluk bir seçim, bir dünya görüşü, bir süreklilik ve en önemlisi akla dayalı etkinliklerin kendisidir. Mehmet Kasım Özgen. Farabi'nin amacı, mutlu birey, halkı mutlu şehir, mensupları mutlu milet, milletleri mutlu olan bir dünyadır. Aynı zamanda mutlu birey......