Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Cuma Mektupları 1 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Cuma Mektupları 1 PDF EPUB


İsmet Özel

Cuma Mektupları 1 - İsmet Özel pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İsmet Özel
DOSYA BOYUTU 11,92
TARİH 2018-02-16
ISBN 6054893263
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

1989 senesinde birincisi neşredilen Cuma Mektupları kitaplarının ilk beş cildi gözden geçirilip tek bir ciltte toplandı. Yeni önsözlü ve yeni edisyonlu kitabın arka kapağında şu satırlar yazılı: 27 Mayıs 1960 sabahından başlayarak milletçe iki badireyi atlatma serencamı içindeyiz. Önce sınıf meselesinde, bilahare kimlik meselesinde Batı Medeniyeti eliyle azdırılmış pürüzleri birer engel olmaktan çıkarmamız gerekiyordu ve hâlâ gerekiyor. Millet hayatına kast etmiş bu badireleri halen atlatamamış olmamız Türk olmayanların kâr hanesine yazıldı. Türk olmak istiklâl bahsinde koyu mutaassıp, çok kıskanç, aşırı derecede tavizsiz olmayı gerektiriyor. Türk istiklalinin ne ile kaim olduğu bir yandan ölüm korkusu, öbür yandan dünya sevgisiyle sarılıp sarmalanmış, görünmez hale getirilmiştir. Türk istiklâlini görünür kılacaksak bunun altından ancak sınıf bilinci edinerek kalkabileceğiz. Sınıf bilinci edinmemiz de doğrudan doğruya millî hüviyeti kesp etmemizle imkân sahasına girecek. Cuma Mektupları’nın her biri bir öncekinden daha okunaklı birer istiklâl reçetesiyse hep öyle kalmıştır. Ne terkibi için bir eczacının maharetine tevdi, ne de müşteki bir hastanın vücudu münasebetiyle tatbikatına tevessül edilmiştir. Nazariyat mı? Allah nazardan saklasın!

...zlü ve yeni edisyonlu kitabın arka kapağında şu satırlar yazılı ... Cuma Mektupları 1 İsmet Özel ... ... Cuma Mektupları 1 - İsmet Özel. 178 Sayfa · 1989 · 1005 KB · 3,567 İndirme· Türkçe. 25 TL. Bir siperden söz ediyorum. * Kemalizmi kim savunacak, kim eleştiracek? * Kemalist çizgi Anap çizgisidir. * Sistemin bir beyni var mı? * Türkiye'nin önemli yeri. 74.10 TL. 1989 senesinde birincisi neşredilen Cuma Mektupları kitaplarının ilk beş cildi gözden geçirilip tek bir ciltte toplandı. Yeni önsözlü ve yeni edisyonlu kitabın arka kapağında şu satır ... Cuma Mektupları 1 - İsmet Özel ... . Yeni önsözlü ve yeni edisyonlu kitabın arka kapağında şu satırlar yazılı... 69.35 TL. 1989 senesinde birincisi neşredilen Cuma Mektupları kitaplarının ilk beş cildi gözden geçirilip tek bir ciltte toplandı. Yeni önsözlü ve yeni edisyonlu kitabın arka kapağında şu satırlar yazılı... Sınıf bilinci edinmemiz de doğrudan doğruya millî hüviyeti kesp etmemizle imkân sahasına girecek. Cuma Mektupları'nın her biri bir öncekinden daha okunaklı birer istiklal reçetesiyse hep öyle kalmıştır. İsmet Özel - Cuma Mektupları 1 e-kitabını ücretsiz indirebilirsiniz. 3000'den fazla ücretsiz e-kitap Hattusa'da. Cuma Mektupları 1. Yazar(lar). 80.75 TL. 1989 senesinde birincisi neşredilen Cuma Mektupları kitaplarının ilk beş cildi gözden geçirilip tek bir ciltte toplandı. Yeni önsözlü ve yeni ...