Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Savruluş1951 Kore Savaşı’nın Romanı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Savruluş1951 Kore Savaşı’nın Romanı PDF EPUB


Cihangir Akşit

Savruluş1951 Kore Savaşı’nın Romanı - Cihangir Akşit pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Cihangir Akşit
DOSYA BOYUTU 7,44
TARİH 2018-02-21
ISBN 6059331852
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Roman elbette bir tarih kitabı değil, ama bir tarih kitabı kadar “gerçeğe” sadık kalmak zorundadır. Onun için iyi romanın özelliklerinden biri de “gerçeği” insani yanımızla buluşturabilmesindeki gücüdür. Ülkemiz tarihinin en yakıcı “gerçekliklerinin” yaşandığı savaşları,tarih bilinci ve özenli bir roman kurgusuyla bütün boyutlarıyla günümüze taşıyan yazar Cihangir Akşit bu kez Kore Savaşı’nı bize anlatıyor. 1950’de Demokrat Parti’yi iktidara getiren şartlar, ülkenin yaşam koşulları, NATO’ya girebilmek için hükümetin Meclise danışmadan Kore’ye asker gönderme kararı alması... Ve bütün bunların sonucunda; büyük büyük oylar vererek o hükümeti sürekli iktidara getiren bir halkın, Kore Savaşı’nı uzun yıllar sanki hiç “yaşanmamış” saymasındaki çelişki... Neden? Gerçek aşkı öğrenmeye çalıştığı biricik Mualla’sıyla romanın kahramanı Cemil Şadi ve arkadaşlarına acı veren şey, savaşta aldıkları yaralardan çok, bu sorunun yanıtında gizliydi belki de. “Memleketine hizmetten başka bir şey düşünmeden oralara giden, ama biraz unutulan ve gerçekten acı çeken bu güzel ve onurlu insanların dramlarını kâğıda aktararak memleketimin insanına tekrar hatırlatmak istedim. Umarım birazcık olsun onların sesi olmuşumdur. Gerçi bu romanın kahramanı Cemil Şadi yaşadı mı gerçekten diye soruyor olabilirsiniz. Cevabım açık; yaşadı hem de binlerce Cemil Şadi yaşadı. Aslında Cemil Şadi çilekeş Anadolu’nun ta kendisi,” diyor Cihangir Akşit. O günkü “Savruluş”u bugüne getiren insani sürekliliği romanın satır aralarında sürekli okuyacak ve bugünkü savruluşlarımızın nedenlerini daha iyi kavrayacaksınız.

...kşit. Roman elbette bir tarih kitabı değil, ama bir tarih kitabı kadar "gerçeğe" sadık kalmak zorundadır ... Savruluş 1951 Kore Savaşı'nın Romanı ... . Onun için iyi romanın özelliklerinden biri de "gerçeği" insani yanımızla... Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Savruluş - 1951 Kore Savaşı'nın Romanı. 22 TL. O günkü "Savruluş"u bugüne getiren insani sürekliliği romanın satır aralarında sürekli okuyac ... Savruluş - 1951 Kore Savaşı?Nın Romanı - Fiyatı ve... - GittiGidiyor ... . 22 TL. O günkü "Savruluş"u bugüne getiren insani sürekliliği romanın satır aralarında sürekli okuyacak ve bugünkü savruluşlarımızın nedenlerini daha iyi kavrayacaksınız. Yorum Yaz. Ürün Adı: Savruluş - 1951 Kore Savaşı nın Romanı. Mağaza: TveT. Yorumunuzu aşağıdaki alana yazınız. 33.30 TL. Savruluş 1951...