Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kitaplar Arasında e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kitaplar Arasında PDF EPUB


Necla Aytür

Kitaplar Arasında - Necla Aytür pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Necla Aytür
DOSYA BOYUTU 9,65
TARİH 2010-10-07
ISBN 9750818639
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Amerikan kültür tarihi, edebiyat akımları, Ameri-kan şiiri ve yazarları gibi alanın önemli başlıklarını akıcı bir dille özetleyen Kitaplar Arasında, iyi bir edebiyat kılavuzu.Uzun yıllar Amerikan Kültür ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanlığı yapan Aytür’ün şiir dili, çeviri, üniversitelerde yabancı edebiyat öğreniminde amaç ve yöntem gibi akademik konulardaki zengin birikimini sunan yazılarını ilk defa bir araya getiriyor. Melville’den Twain’e, Hemingway’den Fitzgerald’a uzanan zengin bir okuma sunan Aytür, Amerikan edebiyatının bu en önemli yazarlarının metinlerini yetkin ve çözümleyici bir biçimde ele alıyor. Hem edebiyat meraklılarına hem başvuru kaynağı arayanlara hitap eden yazılarında Aytür, doçentlik tezine konu olan, önemli eserlerini Türkçeye kazandırdığı William Faulkner’a özel bir yer ayırıyor.

...önemindeki son konuğu Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Çiğdem Kafescioğlu olacak ... Kitaplar Arasında ... . Amerikan kültür tarihi, edebiyat akımları, Amerikan şiiri ve yazarları gibi alanın önemli başlıklarını akıcı bir dille özetleyen Kitaplar Arasında, iyi bir edebiyat kılavuzu. Roman kitapları; olay örgüsü, karakterleri ve sürükleyiciliği ile severek okunan kitaplar arasında yer alır. Farklı konu, tür ve üsluptaki yüzlerce roman, okur kitaplıklarında yer edinir. Mehmed Uzun, bir Kürt, ... Kitaplar arasında (tiyatro oyunları, skeçler, piyesler... ... . Farklı konu, tür ve üsluptaki yüzlerce roman, okur kitaplıklarında yer edinir. Mehmed Uzun, bir Kürt, dünyanın en büyükleri arasında yer alan bir yazar… "Kısmen psikolojik-korku kısmen de doğaüstü gerilim kitabı olan Ağrı Dağı, bu türdeki kitaplar arasında bir şaheser. KİTAPLAR ARASINDA. Yazar: admin 5 Mart 2014 Kategori:yazılarım Yorum yap. Ne zaman kitabî bir ortamda bulunsam , neler okumamızı istersiniz sorusuna muhatap olurum . Taha Akyol. "İşte türbanlı kızın üniversitede okuma hakkını savunması da, şirketleşen tarikat da, eskiden tekke ve zaviye denilen kurumların yeni formlarla cemevi olarak açılması da modernleşme... ...necla aytür kitabı. tanıtımı şöyle: "amerikan kültür tarihi, edebiyat akımları, amerikan şiiri ve yazarları gibi alanın önemli başlıklarını akıcı bir dille özetleyen kitaplar arasında, iyi bir edebiyat kılavuzu. Kitaplar arasında. Yazar. Afşar Timuçin. Kitaplar Arasında. "İşte türbanlı kızın üniversitede okuma hakkını savunması da, şirketleşen tarikat da, eskiden tekke ve zaviye denilen kurumların yeni formlarla cemevi olarak açılması da modernleşme... Kitaplar Arasında kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Necla Aytür kitapları ve Yapı Kredi Yayınları baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Bugüne kadar okuduğum kitaplar arasında hikayeleriyle, konularıyla beni en çok etkileyen üç kitaptan bahsettim. Kitaplar arasında devlet kütüphanelerinde bile bulunmayan eserler var. Kitaplar arasında. Seviniyorum. Türkiye'de de önemli bir boşluk doldurulmaya başlandı. Hayvanlarla ilgili, hayvanlara yönelik ya da insan-hayvan ilişkisi üzerine doğru bilgileri içeren kitaplar, artık Türkçe. 'Kitaplar Ülkesi' diye bir ülke olsa keşke ve ben bir gün oraya yolculuk yapsam. Kitaplığımın en kıymetlileri arasında. Ne zaman elime alıp sayfalarını karıştırsam, içindeki resimlere baksam kitaplı bir... Kitaplar arasında. 2012 yılının kitap fuarını da geride bıraktık. Ayrıntı ve Metis gibi sol, Ötüken gibi sağ ve Liberte gibi liberal eğilimli yayınevleri de özellikli kitaplar basmaya devam ediyor. Bugüne kadar okuduğum kitaplar arasında hikayeleriyle, konularıyla beni en çok etkileyen üç kitaptan bahsettim. Okuduğum kitaplar arasında beğendikleriniz, okuduklarınız varsa ......