Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma DramaSelanik'in Gölgesinde Bir Sancak (1864-1913) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

DramaSelanik'in Gölgesinde Bir Sancak (1864-1913) PDF EPUB


İsmail Arslan

DramaSelanik'in Gölgesinde Bir Sancak (1864-1913) - İsmail Arslan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İsmail Arslan
DOSYA BOYUTU 3,62
TARİH 2010-09-22
ISBN 6055506070
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Genelde Balkanlar’ın, özelde ise Drama Sancağı’nın incelendiği bu çalışma, 19. yüzyılda Balkanlar’da sosyo-ekonomik ilişkilerdeki değişimi konu almaktadır. Osmanlı Rumelisi’nin ve tarihsel Makedonya bölgesinin metropol ve liman şehri Selanik’in gölgesinde ve art bölgesinde kalan, demografik yönden Selanik’e göre daha homojen yapıdaki Drama Sancağı’nda, 19. yüzyılın ikinci yarısındaki değişim ve bu değişimin Selanik’e göre hızı ve niteliği çalışmanın temel problemini oluşturmaktadır. Çalışmada ayrıca Drama Sancağı’nın merkezi konumundaki Drama şehri ile sancağın dışa açılan ticaret kapısı konumundaki liman şehri Kavala arasındaki sosyo-ekonomik ve kültürel ilişki ve karşılıklı etkileşim ele alınmıştır. Drama Sancağı’ndaki sosyal, kültürel ve ekonomik bakımdan bütün yönleriyle değişim olgusunu anlamaya dönük bir yaklaşımın benimsendiği bu çalışmada sancaktaki toplumsal değişimin bir tespiti yapılmıştır.

...u: 9786055506070... Kitap. Tarih Kitapları ... Drama Selanik'in Gölgesinde Bir Sancak (1864-1913) ... . Selanik'in Gölgesinde Bir Sancak - Drama(1864-1913). Osmanlı Rumelisi'nin ve tarihsel Makedonya bölgesinin metropol ve liman şehri Selanik'in gölgesinde ve art bölgesinde kalan, demografik yönden Selanik'e göre daha homojen... Osmanlı Rumelisi'nin ve tarihsel Makedonya bölgesinin metropol ve liman şehri Selanik'in gölgesinde ve art bölgesinde kalan, demografik yönden Selanik'e göre daha homojen... 25.50 TL. Osmanlı Rumelisi'nin ve tari ... Drama Selanikin Gölgesinde Bir Sancak 1864 1913 ... ... 25.50 TL. Osmanlı Rumelisi'nin ve tarihsel Makedonya bölgesinin metropol ve liman şehri Selanik'in gölgesinde ve art bölgesinde kalan, demografik yönden Selanik'e göre daha... İsmail Arslan. Genelde Balkanlar'ın, özelde ise Drama Sancağı'nın incelendiği bu çalışma, 19. yüzyılda Balkanlar'da sosyo-ekonomik ilişkilerdeki değişimi konu almaktadır. 23.12 TL. Osmanlı Rumelisi'nin ve tarihsel Makedonya bölgesinin metropol ve liman şehri Selanik'in gölgesinde ve art bölgesinde kalan, demografik yönden Selanik'e göre daha... Yorumlar (0). Resimler. Drama Selanik'in Gölgesinde Bir Sancak 1864 1913 - İsmail Arslan. 25.50 TL. Osmanlı Rumelisi'nin ve tarihsel Makedonya bölgesinin metropol ve liman şehri Selanik'in gölgesinde ve art bölgesinde kalan, demografik yönden Selanik'e göre daha... Selanik'in Gölgesinde Bir Sancak: Drama (1864-1913) İsmail Arslan. Sancağın bir sosyo-ekonomik Bir sancağın kültürel bir sosyo-ekonomik temel Selanikin kültürel... Osmanli Rumelisi'nin ve tarihsel Makedonya bölgesinin metropol ve liman sehri Selanik'in gölgesinde ve art bölgesinde kalan, demografik yönden Selanik'e göre daha homojen... İsmail Arslan. Genelde Balkanlar'ın, özelde ise Drama Sancağı'nın incelendiği bu çalışma, 19. Osmanlı Rumelisi'nin ve tarihsel Makedonya bölgesinin metropol ve...