Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Konstantinos Paleologos e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Konstantinos Paleologos PDF EPUB


Donald M. Nicol

Konstantinos Paleologos - Donald M. Nicol pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Donald M. Nicol
DOSYA BOYUTU 10,84
TARİH 2013-05-17
ISBN 6053608523
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Son Bizans İmparatoru XI. Konstantinos Paleologos’un (1405-1453), “Romalıların Gerçek İmparatoru ve Otokratı” şeklindeki azametli emperyal elkaba sahip olduğunda devraldığı Konstantinopolis, yani bir zamanların Yeni Roma’sı, bu ihtişamı yansıtmaktan hayli uzaktı. Yıl 1449’du. Tarihin o döneminde ve dünyanın o parçasında yükselen güç olan Osmanlılar, hâkimiyetlerini yayarken etrafından gelip geçtikleri kadim imparatorlukların bu aciz bakiyesine gösterdikleri tahammülün sınırına varmışlardı. Şehri dört yandan kuşatan ve karadan ikmal yollarını kesen Türklere karşı Kontantinos’un denizden yardım alabileceği tek yer olan Hıristiyan Batı ise kiliselerin birliği adı altında kendi Katolik inancını ve hiyerarşisini dayatmaktaydı. En muhtaç oldukları anda büyük bir dinsel kargaşa ve bölünme yaşayan Konstantinopolis’in Ortodoks sakinlerinin elinde kalan yegâne koruyucu, tarihi boyunca şehrin taliplerini durdurmayı başarmış olan güçlü surlarıydı. Nitekim surlarda gedik açıldığında şehir de düşecekti. Dönemin kaynaklarına göre iyi eğitim almış, becerikli, sabırlı, vizyon sahibi ve insanları idare etmesini bilen bir hükümdar olan XI. Konstantinos, henüz vakti varken kaçıp kurtulması yönündeki telkinlere tenezzül etmemiş, sayı ve askeri teknoloji açısından kat be kat üstün Osmanlılara karşı şehri savunanların lideri olarak elinden gelen her şeyi yapmıştır. O gün muzaffer olan genç ve atılgan sultan II. Mehmed, “Fatih” namıyla yücelirken, elinde kılıcıyla can veren Konstantinos da halkı arasında efsane mertebesine yükselmiş, aslında ölmediği, mermere dönüşerek uyuduğu ve günün birinde uyanıp şehrini kurtaracağı inancına kaynaklık etmiştir. Bizans uzmanı Donald M. Nicol’un Atina’daki Gennadion Kütüphanesi müdürü olarak çalıştığı dönemde yazdığı elinizdeki biyografi, kısa ve talihsiz iktidarı döneminde büyük çaresizlik içinde kıvranan, bu durumdan kendini ve şehrini kurtarmak için var gücüyle çabalayan ve sonunun geldiğini anlayınca da bunu mertçe karşılayan bir hükümdar portresi çizmektedir.

...le bu sayfada. Tıkla, Achaea (bölge) Konstantinos Paleologos rezervasyon seçenekleriyle son kalan odaları kaçırma, uygun fiyatlı tatilin keyfini çıkart ... Konstantin Paleologos - Ekşi Sözlük ... . 4 yıldızlı Konstantinos Paleologos Otel, Patras Üniversitesi'den 7 km uzaklıkta bulunmaktadır. Konstantinos Paleologos Otel Patras'in Georgiou I Meydanı yakınında konumlanması bir avantajdır. D. M. NICOL, Konstantinos Paleologos, Ankara, 2013, Türkiye İş Bankası Yayınları, 160 sayfa (16 resim ile birlikte). Çev.: Efe Kurtluoğlu. ISBN: 9786053608523. Presentation of Konstantinos Paleologos Hotel by gtp.gr. Konstantinos Paleologos Hotel 4 Stars. Last Update: Oct ... Konstantin Paleologos - Ekşi Sözlük ... . Çev.: Efe Kurtluoğlu. ISBN: 9786053608523. Presentation of Konstantinos Paleologos Hotel by gtp.gr. Konstantinos Paleologos Hotel 4 Stars. Last Update: Oct 2009. Konstantinos Paleologos. Forvet : Paneleysiniakos A.O. Eleysinas / Yunanistan. Kariyer sayfasında Konstantinos Paleologos adlı oyuncunun sezon bazlı turnuva verilerine göz atabilirsiniz. Konstantinos Paleologos şu anlamlara gelebilir Mihail Paleologos'un oğlu. XI. Konstantinos Paleologos (1405-1453), 1449-1453 yılları arası Bizans İmparatorluğu'nun son hükümdarı. Join Facebook to connect with Konstantinos Paleologos and others you may know. Konstantinos Paleologos is on Facebook. To connect with Konstantinos, sign up for Facebook today. Konstantinos Paleologos (GRC) şu anda Super League 2 takımı Panelefsiniakos'da oynuyor. Konstantinos Paleologos 31 yaşında (13 Aug 1988). Forma numarası 24. ...XI Palaeologus (la); 君士坦丁十一世 (wuu); Konstantinos XI Palaiologos (fi); Constantine XI Palaiologos (en-ca); Costantino XI Paleologo (it); Konstantinos XI (et); Constantino XI Paleólogo (pt. Konstantinos Paleologos şu anlamlara gelebilir Mihail Paleologos'un oğlu. XI. Konstantinos Paleologos (1405-1453), 1449-1453 yılları arası Bizans İmparatorluğu'nun son hükümdarı. Book your perfect stay at Konstantinos Paleologos in Athens with Broadway Travel and discover great deals on hotels in Greece. Konstantinos Paleologos. Greece, Athens, Patras. Konstantinos Paleologos şu anlamlara gelebilir: Konstantinos Paleologos (VIII. Mihail'in oğlu) (1261-1306), VIII. Mihail Paleologos'un oğlu. XI. Kitap. Konstantinos Paleologos. Konstantinos Paleologos. Barkod 9786053608523. Stok Durumu TÜKENDİ. Elimde keyifle okuduğum ve son Bizans imparatorunun hayatını anlatan bir kitap var: Konstantinos Paleologos. Kitap, İş Bankası Yayınları arasından çıkmış. Yazarı Donald M. Nicol. Yunanistan lı Futbolcu Konstantinos Paleologos 1988-08-13 doğumlu ve şuan Aktif futbolcudur. Bu sayfada Konstantinos Paleologos kariyeri, Konstantinos Paleologos golleri ve milli maçları... Konstantinos Paleologos (VIII. Mihail'in oğlu) (1261-1306), VIII. Konstantinos Paleologos (1405-1453), 1449-1453 yılları arası Bizans İmparatorluğu'nun son hükümdarı. ...