Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gece Güzelliği e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gece Güzelliği PDF EPUB


Onur Caymaz

Gece Güzelliği - Onur Caymaz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Onur Caymaz
DOSYA BOYUTU 12,70
TARİH 2010-10-14
ISBN 9750508073
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hikâyeler, onlara…Sevgiden hep alacaklı çıkanlar. Eşya satarak geçinen soylu, hüzünlü zenginler. Otelleri seven, otellerden hayat çıkaran dullar. Adı bile yoksul anlamına gelen işsizler. Üveyler, her yerde eğreti duran, dürüst, çocuk gönüllü yabancılar. Başkaları adına da utanabilenler. Her zaman, az biraz yakın olanlar ihanete. Önünde biri eğilecek diye ayakkabı boyatmayan, İETT’den emekli hacı amcalar. Gazetelerin sadece üçüncü sayfalarında gördüklerimiz. Öleceğini öğrenip uzun yolculuklar kuranlar. Misafire kahve ile likör ikram etmekten vazgeçmeyenler. Geçmişin peşine düşmüş dalgınlar.Güneydoğu’da savaşmış, hiç tanımadığı birilerini öldürmek zorunda kalmış askerler.Hikâyeler, onlara…Pavyona hiç gitmemiş halk çocuklarına. Bir ayağı faşizmde, anlamı kapı dışarı etmiş, zar atma delisi olmuş “büyük” şairlere.12 Eylül 1980’in devrimcileri, o güzel insanlara, hayatı yakılıp yıkılanlara.Hikâyeler; ipini kendi çekenlere, en çok da onlara.Belki de hikâyelerimi hiç okumayacak olanlara.

...... gece güzelliği nefis bir hikaye kitabı ... Şiir Defteri / Sizin Köşeniz / GECENİN GÜZELLİĞİ ... ... Onur Caymaz. Hikâyeler, onlara... Sevgiden hep alacaklı çıkanlar. Eşya satarak geçinen soylu, hüzünlü zenginler. Otelleri seven, otellerden hayat çıkaran dullar. Adı bile yoksul anlamına gelen işsizler. Eğer puslu hikayeler seven var ise denemeli. En sevdiğim öyküler ise, - Üvey, Dul Oteli ve kitabın ismini veren Gece Güzelliği oldu. Taşıdığı anlam itibari ile Anahtar Kel ... Gece Güzelliği | bkmkitap.com ... . Taşıdığı anlam itibari ile Anahtar Kelime' de ayrı bir güzeldi. Şair Ersoy Kocakuş isimli şaire ait Gecenin Güzelliği adlı şiiri okumak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Ersoy Kocakuş adlı şaire ait tüm şiirleri antoloji.com da bulabilirsiniz. Uncategorized. Gece Güzelliği. Kasım 25, 2011. Hikâyeler, onlara… Belki de hikâyelerimi hiç okumayacak olanlara. Tags: Gece Güzelliği Kitap. Post navigation. Onur Caymaz'ın Gece Güzelliği adlı öykü kitabı, yedi yıl sonra gelen üçünü baskısı ile t...