Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarihte Türklük e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarihte Türklük PDF EPUB


Laszlo Rasonyi

Tarihte Türklük - Laszlo Rasonyi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Laszlo Rasonyi
DOSYA BOYUTU 4,97
TARİH 2007-12-12
ISBN 9757651635
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkler, tarihin en eski ve sürekli kavimlerinden biridir. Dört bin yılı aşkın onurlu geçmişiyle Türkler; Asya, Avrupa ve Afrika kıt'alarına yayılmış büyük bir ulustur. Türklerin, tarihin çok eski dönemlerinde, Orta Asya topraklarında ortaya çıktıkları bilinmektedir. İlk topraklarının coğrafî sınırlarını çizebilmenin olanaksızlığına rağmen, Türklerin ilk yurtları, tarihsel kaynaklara göre, Altay dağları yöresidir. Tanrı dağlarıyla Altay dağları arasında yaşayan Türkler, Altay kavimlerinden sayılmışlardır. Türklerin tarihi, kavim olarak, Çin yazılı belgelerinin Kunlar adını verdikleri, Hunlarla başlar. Ama, sözcük olarak Türk, çok eski çağlardan beri bilinmekte ve kullanılmaktadır. Çin kaynaklarında Türk sözcüğü T'u-kûe olarak yer almış, Tu-kin şeklinde yazılmıştır. Türklerden söz eden bir diğer eski yazılı kaynak da Asurlulardan kalmıştır. Ninova Kütüphanesinde bulunan ve M.Ö.665 tarihini taşıyan bir tablette, kuzeyden inen Türk atlılarının Asur ülkesini ele geçirişleri anlatılmıştır. Türklerden söz eden en eski kaynaklardan biri de Herodot Tarihi'dir. Bu ünlü tarih kitabında Türk adı Trykae (Turkhia) olarak geçmektedir. Türk sözcüğünün bir kavmi, bir topluluğu ve bir devleti belirtmek amacıyla ilk kullanılışı, dağınık ve göçebe Türk boylarının Göktürk siyasal birliği çevresinde toplanmasıyla başlamıştır. Göktürk devletinin kurulmasından sonra Türk sözcüğü tarihe, Orta Asya kavimlerinin büyük çoğunluğunu belirten bir isim olarak geçmiştir.

.... Türk tarihi üzerine yaptığı bilimsel araştırmalarla tanınan Kazım Mirşan'a 'onur ödülü' takdim etti ... Türk Kimliğinin Ortaya Çıkışı ve İlk Türkler ... . Kültür TV fiyatı 18.00 TL. Türkler, tarihin en eski ve sürekli kavimlerinden biridir. Dört bin yılı aşkın onurlu geçmişiyle Türkler; Asya, Avrupa ve Afrika kıt'alarına yayılmış büyük bir ulustur. Göktürk devletinin kurulmasından sonra Türk sözcüğü tarihe, Orta Asya kavimlerinin büyük çoğunluğunu belirten bir isim olarak geçmiştir. E-Tarih.org [email protected] Kütüphane. Kategorisi. Türk-Osmanlı. Kitap İsmi. : Tarihte Türklük. Yazarı. ... Tarihte türk, türklük ve türk kültürü (türkiye...) ... . E-Tarih.org [email protected] Kütüphane. Kategorisi. Türk-Osmanlı. Kitap İsmi. : Tarihte Türklük. Yazarı. : Laszlo Rasonyi. Yayın Evi. : ÖRGÜN YAYINEVİ. Dünya tarihinde büyük bir öneme sahip olan Türklerin soyuna, Türk kavimlerinin tarihine ve Türklerin tarihi gelişimine dair bütün ayrıntıları yazımızda. Fakat bu Türklerin bu tarihte geldiğini göstermez. Etrüsklerin Türk olduğu bugün kanıtlıdır… Türkler atı ilk evcilleştiren ve demiri ilk işleyen toplumdur. Tarih boyunca eşyaya değil insana önem vermiştir. ...Türkistan Hazaristan Kültür Sanat Koşuk Orta Doğu Sağlık Söyleşi Siyaset Spor Tarih Türk Acunu Türk Büyükleri Türk Birliği Türk Dili Türk Uygarlığı Türkistan Türkiye Türklük Bilimi Toplum Turan....