Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Seyr-İ Sefain e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Seyr-İ Sefain PDF EPUB


Eser Tutel

Seyr-İ Sefain - Eser Tutel pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Eser Tutel
DOSYA BOYUTU 5,11
TARİH 2000-08-31
ISBN 9754705942
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Eser Tutel, Seyr-i Sefainde Türk ticaret gemilerini anlatıyor. İlk çağrışımın aksine, hayli sıcak, duygu yüklü bir konu, Türk Ticaret gemilerinin tarihi. Her geminin bir adı, bir kişiliği, bir hayat hikayesi var çünkü. Üç tarafı sularla çevrili karayolu ülkesinin deniz yollarını kaptan köşklerini, güvertelerini konu edinen nadir kitaplardan biri içerdiği veriler ve yüzlerce fotoğrafla, bir kaynak kitap, bir katalog aynı zamanda. İlk sayfasına çok yıllar önce 1828 de demir atılmış bir katalog.

... suforce 0 Yorum 4 Görüntüleme. Zahirinden kapı, girsek içine in gibidir, Levhasında yazılan Seyr-i Sefâin gibidir ... Türkiye Seyr İ Sefain İdaresi - Ekşi Sözlük ... . Reşit Mehmet Erol'un Rahmi M. Koç Müzesi'ne bağışladığı ve müzenin koleksiyonuna ait parçaların bir araya getirilmesi ile oluşturulan "Seyr-i Sefain İdaresi'nden Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne" sergisi... seyr i sefain. 1. #6354007. seyr-i sefain 1 dicle ve fırat'ta seyr-i sefain imtiyazı teşebbüsü 1 izyyan-ı sefain 1 müsademe-i sefain 1 sefain-i harbiyye 1 techiz-i sefain 1 seyr ü sefa 1 seyr fm 16... Levhasında yazılan Seyr-i Sefâin gibidir. Ruh-ı Nuh anlayamaz daire mi, naire mi? Bir dolaptır akıl ermez çevir ... Seyr-Ü Sefain Öncesi ve Sonrası | Forum ... ... Levhasında yazılan Seyr-i Sefâin gibidir. Ruh-ı Nuh anlayamaz daire mi, naire mi? Bir dolaptır akıl ermez çeviren cin gibidir. Dosyası Tosya pirinci gibi çok su götürür seyrisefain nedir, ne demek, etimolojik sözlük anlamı. seyrisefain. "gemi trafiği, navigasyon" [ Ahmed Vefik Paşa, Lehce-ı Osmani, 1876] seyr-i sefāin. ...Koç Müzesi'ne bağışladığı ve müzenin koleksiyonuna ait parçaların bir araya getirilmesi ile oluşturulan "Seyr-i Sefain İdaresi'nden Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne" sergisi ziyarete açıldı. seyr-i sefâin Ne Demek, Türkçe Anlamı, Osmanlıca Yazılışı. سير-ى سفآين. seyr-i sefâin. (gemilerin yürümesi) Akay idaresi iken şimdi Denizbank olanmüessese. : 87162961. Kitap Adı. : seyr-i sefain öncesi ve sonrası. Yazar. : ESER TUTEL....