Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mayaların Ünlü Kutsal Kitabı "Popol Vuh" e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mayaların Ünlü Kutsal Kitabı "Popol Vuh" PDF EPUB


Mayaların Ünlü Kutsal Kitabı

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 9,29
TARİH 2013-05-03
ISBN 6058823440
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Acaba insan gerçekten maymundan mı yaratıldı?Dört bölümden oluşan Mayaların kutsal kitabı “Popol Vuh”; dünyanın varoluş evrelerini, insanın maymundan yaratılışını ve yaratılan bu insanın gelişimini anlatmaktadır. En önemli tanrıları olan Kukulkan ve onun anısına yapılan “Kukulkan Piramidi”ne dair sır kapıları, bu destanda aralanmaktadır. Kurban geleneği, Mayalardan günümüze bir mirastır. Bu miras, tanrılarıyla olanilişkilerindeki acı bir yanlış anlama ve uygulamadan kaynaklanmaktadır. İnsan kurban etmeye kadar varan bu trajik öykünün detaylarını, destanın tamamını okurken görmek mümkün!Ayrıca destana göre; Mezoamerika’ya yerleşen Mayalar, buraya göç yoluyla gelmişlerdir. Mayaların göç ederek çıktığı bu yer, acaba bugün hâlâ merak edilen Batık Kıta Mu ülkesi olabilir mi?

...ayların kitabı anlamında kullanılır uzun adı popol- vuh insanlık tarihinin bilinen en eski kutsal kitabı olarak geçer ... Popol Vuh / Mayaların Kutsal Kitabı ... ... Bilginler tarafından yapılan incelemeler Maya-Quichi'lerinin kutsal kitabı Popol-Vuh'un Tevrat'tan Hintlilerin Veda'larından ve İranlıların Zend-Avesta'sından çok daha eski olduğunu ortaya çıkarmıştır. Popol Vuh (Mayaların Kutsal Kitabı). Bunların da en iyi bilinenleri, dört Maya yazmasının yer aldığı Popol Vuh ile Maya efsane, kehanet ve tarihinin kaydedildiği Chilam Balam Kitapları.[1]. Dr. Nurcan Öznal Güder 'ın yazdığı ve CBN YAYINLARI 'ın yayınladığı 192 sayfalık 6058823440 ISBN numarasına ... Mayaların Ünlü Kutsal Kitabı - "Popol Vuh" Fiyatı ... .[1]. Dr. Nurcan Öznal Güder 'ın yazdığı ve CBN YAYINLARI 'ın yayınladığı 192 sayfalık 6058823440 ISBN numarasına sahip Mayaların Ünlü Kutsal Kitabı "Popol Vuh" pdf eseri hakkında pdf paylaşımı yaptık. Comments. Report "Popol Vuh-Mayaların Ünlü Kutsal Kitabı-2015-TR". Please fill this form, we will try to respond as soon as possible. Acaba insan gerçekten maymundan mı yaratıldı? Dört bölümden oluşan Mayaların kutsal kitabı "Popol Vuh"; dünyanın varoluş evrelerini... Popol Vuh Kişe dilinde yazılmış 1861 yılında orjinalinden fransızcaya çevrilmiştir. 4.Kitap Doğu'dan göç ve Kukulhan'ın gelişi. Kaynak: Mayaların ünlü kutsal kitabı "popol vuh" - cbn yayıncılık. Ne kadar ŞİMDİ istiyorum ve gelecek yıl daha hızlı olmasını istiyorum! "POPOL VUH MAYALARIN ÜNLÜ KUTSAL KİTABI PDF ile böyle değildi - hiç de öyle değildi. Rakuten Kobo'dan C. E. Brasseur de Bourbourg tarafından "Popol Vuh - Mayaların Ünlü Kutsal Kitabı" kitabını okuyun. Dört bölümden oluşan Mayaların kutsal kitabı "Popol Vuh"; dünyan... Köksal-kök Nickli Üyeden Alıntı. Popol Vuh-Mayaların Ünlü Kutsal Kitabı Book of the People of the Quiche Maya Zamanların Kitabı, Olayların Kitabı, İnsanların Kitabı. Let us know what's wrong with this preview of Popol Vuh-Mayaların Ünlü Kutsal Kitabı by Anonymous. İspanyolca, Adrian Recinos, 1947, Popol Vuh:las antiguas historias del quiché. Popol vuh mayaların ünlü kutsal kitabı. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: 50 dakika önce ...