Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Toplumsal Aklın Eleştirisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Toplumsal Aklın Eleştirisi PDF EPUB


Jan Spurk

Toplumsal Aklın Eleştirisi - Jan Spurk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Jan Spurk
DOSYA BOYUTU 3,98
TARİH
ISBN 9944989909
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Frankfurt Okulu, kuruluşundan 1960'lı yılların sonunda dağılmasına dek, 'şimdiki zaman'ın sosyolojik bir teorisinin hazırlanmasına kendini adadı: Eleştirel Teori. Temel hedefi, rekabetçi kapitalizm ile iktisat ve politika konularında liberal ilkeler üzerinde temellenen 'çağ sonu'nu anlamaktı. Bu eser, Frankfurt Okulu'nun önde gelen iki temsilcisinin, yani Adorno ve Horkheimer'in önemli tezlerinin sunumu ve tahlilidir. Adorno ile Horkheimer, köklerini klasik felsefeden olduğu kadar Avrupa ve Amerikan sosyolojisinden de alan gerçek bir eleştirel sosyoloji geliştirmişlerdir. Önce Avrupa'da faşizmle karşı karşıya kalan, ardından 1940'lı yılların Amerikan toplumuyla ve savaş sonrası Almanya'sının ekonomik ve politik gücüyle yüzleşen iki düşünür, modern toplumlarımızın kötülük ve kusurlarını ısrarla tahlil etmekten vazgeçmemişlerdir. Bu düşünürler, bütün eserleri boyunca, toplum teorilerini aklın ve özgürlüğün süzgecinden geçirmişler; faşizmin ve otoriter özelliklerin insan kişiliği ve belleğindeki kök ve izlerinin peşinden gitmişler; faşizmden Amerikan yaşam tarzına, tüketim toplumuna geçişin içerdiği sürekliliklere gözlerini dikmişler; özgürlükçü bir toplumsallık izleğini asla gözardı etmemişlerdir. Günümüzde Frankfurt Okulu'nun analizlerini gözden geçirmek, küreselleşmiş biçimiyle iyice güçlenmiş kapitalist cenderenin damgasını taşıyan çağımızı kavramada kılavuzluk edecektir kuşkusuz.

...lın ve özgürlüğün süzgecinden geçirmişler; faşizmin ve otoriter özelliklerin insan kişiliği ve ... PDF Toplumsal Aklın Eleştirisi (Frankfurt Okulu ve Toplum Teorisi) ... ... Mellor'ın son eleştirisi ise, toplumsal ekolojinin tanımlanır olduklarını öne süren çevreci,feminist, postmodernist eleştirmenlere karşı aklın ve batı geleneğinin üstünlüğünü savunmaktadır. Siyaset felsefesini temellendirdiği Diyalektik Aklın Eleştirisi'nde Sartre bu soruyu yeniden sorar. "Pratiko-inert", yani tarihsel ve toplumsal kurumlardaki atalet pratik alanın yapısal bir parçasıdır ... Toplumsal Ekolojiye Yöneltilen Eleştiriler - Sanem Yardımcı / Val... ... . "Pratiko-inert", yani tarihsel ve toplumsal kurumlardaki atalet pratik alanın yapısal bir parçasıdır. "Toplumsal Aklın Eleştirisi". için 10 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 60,00 TL. Sepete Ekle. Toplumsal Aklın Eleştirisi. Jan Spurk. Satıcı. Siyasal aklın klâsik dönemi Fransız devrimidir." (K. Marks, "'Prusya Kralı ve Toplumsal Reform' Makalesine Dair Eleştirel Notlar", 1844, Seçme Yazılar, çev. Çünkü devletin pratik eleştirisi, devlet... Kültür ve Bilim /. Toplumsal Aklın Eleştirisi. Toplumsal Aklın Eleştirisi. Jan Spurk. Yayınevi: Versus Kitap Yayınları. Bu düşünürler, bütün eserleri boyunca, toplum teorilerini aklın ve özgürlüğün süzgecinden geçirmişler; faşizmin ve otoriter özelliklerin insan Toplumsal Aklın Eleştirisi Versus Yayınları Fiyatı: 18 TLİncele. ...de la raison economique ( 1988, İktisadi A...