Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kıyametin GölgesindeYeni Dini Hareketler ve Şiddet e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kıyametin GölgesindeYeni Dini Hareketler ve Şiddet PDF EPUB


Emine Battal

Kıyametin GölgesindeYeni Dini Hareketler ve Şiddet - Emine Battal pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Emine Battal
DOSYA BOYUTU 10,95
TARİH 2020-01-06
ISBN 6058313088
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İnsanlık tarihi kadar eskilere dayanan ve tarih boyunca sık sık yan yana anılan din ve şiddet olguları arasında görmezden gelinmesi mümkün olmayan bir ilişki söz konusudur. Kaldı ki geçmişte ve günümüzde gerek farklı dinlere mensup gerekse aynı dinin içerisinde farklı dinsel yorumları benimseyen birey ya da gruplar arasında zaman zaman katliam ve vahşet derecesine varan eylemler de dinsel şiddetin tarihin her döneminde toplumların hayatlarında ne denli egemen bir unsur olduğunu gözler önüne sermektedir.Dinsel ve mezhepsel temele dayalı bu tür çatışmalar, XX. yüzyılın ikinci yarısından itibaren her geçen gün şiddetini arttırarak varlığını sürdürmekte ve dünya gündemini önemli ölçüde etkilemeye devam etmektedir. Şüphesiz ki bu döneme damga vuran olaylar arasında 1970’li yıllardan itibaren başta Batı olmak üzere tüm dünyanın oldukça geniş bir yelpazeye yayılan tecrübelerine tanıklık ettiği Yeni Dini Hareketler tarafından gerçekleştirilen baskı, zulüm, beyin yıkama, adam kaçırma, cinayet, suikast ve toplu intihar gibi şiddet eylemleri de bulunmaktadır.Yeni Dini Hareketlerin zaman zaman şiddet eylemleriyle kendilerinden söz ettirmesi, söz konusu yapılanmalarda ortaya çıkan şiddetin temel dayanaklarının neler olduğu ve bunlar arasında teolojik unsurların da bulunup bulunmadığı sorusunu gündeme getirmektedir. Bu noktadan hareketle hazırlanan bu kitap, Yeni Dini Hareketlerde hangi tür şiddet eylemlerine rastlandığını, uygulanan şiddetin kimlere dönük olduğunu ve şiddeti meşrulaştırmaya yönelik söylemlere yer verilip verilmediğini ortaya koymayı amaçlamaktadır.

...çırma, cinayet, suikast ve toplu intihar gibi şiddet eylemleri de bulunmaktadır ... Kıyametin Gölgesinde Yeni Dini Hareketler ve Şiddet ... . Diğer kategorisinde kendisine yer bulan Kıyametin Gölgesinde Yeni Dini Hareketler ve Şiddet kitabı okumak için harika! Sizlere öncelikle pdf bağlantısını ve ardından da eser özelliklerini vermeye çalıştık. Emine Battal tarafından kaleme alınan Kıyametin Gölgesinde & Yeni Dini Hareketler ve Şiddet Pdf İndir isimli 248 sayfadan oluşan kitap; OKUR AKADEMİ yayınevinin 6/1/2020 Pazartesi tarihinde ve 2... Kıyametin Gölgesinde (Yeni Dini Hareketler ve Şiddet). Posted Şubat 4, 2018 ... Okur Akademi - Kıyametin Gölgesinde Yeni Dini Hareketler... ... ... Kıyametin Gölgesinde (Yeni Dini Hareketler ve Şiddet). Posted Şubat 4, 2018 admin. İnsanlık tarihi kadar eskilere dayanan ve tarih boyunca sık sık yan yana anılan din ve şiddet olguları arasında görmezden gelinmesi KIYAMETİN GÖLGESİNDE: Yeni Dini Hareketler ve Şiddet. İnsanlık tarihi kadar eskilere dayanan ve tarih boyunca sık sık yan yana anılan din ve şiddet olguları arasında görmezden Yazar. : Emine Battal. Kıyametin Gölgesinde Yeni Dini Hareketler ve Şiddet. 27.08 TL. ...tanıklık ettiği Yeni Dini Hareketler tarafından gerçekleştirilen baskı, zulüm, beyin yıkama, adam kaçırma, cinayet, suikast ve toplu intihar gibi şiddet eylemleri de bulunmaktadır. Yazar. : Emine Battal. Kıyametin Gölgesinde Yeni Dini Hareketler ve Şiddet. İnsanlık tarihi kadar eskilere dayanan ve tarih boyunca sık sık yan yana anılan din ve şiddet olguları arasında görmezden... ...yayılan tecrübelerine tanıklık ettiği Yeni Dini Hareketler tarafından gerçekleştirilen baskı, zulüm, beyin yıkama, adam kaçırma, cinayet, suikast ve toplu intihar gibi şiddet eylemleri de bulunmaktadır....