Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kitab-ı Gencine-i Feth-i Gence e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kitab-ı Gencine-i Feth-i Gence PDF EPUB


Rahimizade İbrahim Çavuş

Kitab-ı Gencine-i Feth-i Gence - Rahimizade İbrahim Çavuş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Rahimizade İbrahim Çavuş
DOSYA BOYUTU 7,76
TARİH 2010-06-22
ISBN 9944905886
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı-İran Savaşları ve Gence’nin Fethi (1583-1590)Rahimi-zade İbrahim Çavuş, XVI. yüzyılın ikinci yarısında yaşamış, Osmanlı-İran savaşlarına tanıklık etmiş Osmanlı devlet görevlilerindendir. Bu bakımdan yaşadığı yüzyılın sonlarında cereyan eden bu olayları anlatan ve Zafername-i Sultan Murad Han, Gonca-i Bağ-ı Murad ve Kitâb-ı Gencîne-i Feth-i Gence adlarını taşıyan eserleri, dönemin önemli tanıklıklarını ihtiva eden kaynak eserlerdir.Rahimi-zade İbrahim'in eserleri 1578-1590 dönemi Osmanlı-Safevi ilişkileri ve Kafkasya Tarihi ile ilgilenenler için önemli kaynak niteliği taşır.Elinizdeki bu eser, Rahimi-zade'nin Kitâb-ı Gencîne-i Feth-i Gence isimli eserinin tenkitli metni ve tarihî kaynak olarak değerlendirilmesidir. Bu eser, 1583-1590 yılları arasında cereyan eden Osmanlı-İran savaşlarını, ağırlıklı olarak Ferhad Paşa'nın yürüttüğü faaliyetleri, Gence'nin fethini, Osmanlıların doğuda en geniş sınırlara ulaşmalarıyla neticelenen mücadeleleri konu edinmektedir.

...4905886 Rahimizade İbrahim Çavuş. Rahimizade İbrahim Çavuş - Harimi ... Kitâb-ı Gencîne-i Feth-i Gence... | Edebiyat ve Sanat Akademisi ... . Rahimizade İbrahim Çavuş, XVI. yüzyılın ikinci yarısında yaşamış, Osmanlı-İran savaşlarına tanıklık etmiş Osmanlı devlet görevlilerindendir. Kitap. Araştırma, İnceleme Kitapları. Kitab-ı Gencine-i Feth-i Gence / Rahimizade İbrahim Çavuş / Çamlıca Basım Yayın. Kitabı Gencine i Feth i Gence AÇIKLAMASI. Elinizdeki bu eser, Rahimi-zade'nin Kitâb-ı Gencîne-i Feth-i Gence i ... Kitab-ı Gencine-i Feth-i Gence / Rahimizade... | En Ucuzu Akakçe ... . Elinizdeki bu eser, Rahimi-zade'nin Kitâb-ı Gencîne-i Feth-i Gence isimli eserinin tenkitli metni ve tarihî kaynak olarak... Kitab-ı Gencine-i Feth-i Gence - Rahimizade İbrahim Çavuş - Harimi hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Kitab ı Gencine i Feth i Gence - Rahimizade İbrahim Çavuş. Çamlıca Basım Yayın. Kitab-ı Gencine-i Feth-i Gence adet. Sepete Ekle. Elinizdeki bu eser, Rahimi-zade'nin Kitâb-ı Gencîne-i Feth-i Gence isimli eserinin tenkitli metni ve tarihî kaynak olarak değerlendirilmesidir. Elinizdeki bu eser, Rahimizade'nin Kitâb-ı Gencîne-i Feth-i Gence isimli eserinin te...