Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Çırpınıp İçinde Döndüğüm Deniz e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Çırpınıp İçinde Döndüğüm Deniz PDF EPUB


Hüseyin Kaya

Çırpınıp İçinde Döndüğüm Deniz - Hüseyin Kaya pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hüseyin Kaya
DOSYA BOYUTU 8,95
TARİH 2011-11-15
ISBN 9754378603
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Hayret eden, şaşırabilen çocuklardık. Gördüğümüz, duyduğumuz garip şeyleri dikkatle izler, dinler ve her şeyden kendimizce anlamlar çıkarmaya çalışırdık. Ampulün yanması dahi bize bir mucize gibi gelir, telefonun nasıl çalıştığını anlayabilmek için aralarına ip gerilmiş iki kibrit kutusuyla küçük deneyler yapardık fen bilgisi derslerinde. Ne illüzyona gerek vardı bizim yaşadığımız dünyada ne de abartılı kahramanlara. Televizyon olanca kibriyle evlerimizin başköşesine kurulup da her şeyin gizemini kaldırıncaya kadar bizim için sihirli eşyaların en anlaşılmazı radyo idi. Sanki bütün dünya küçültülmüş ve o kutunun içine sığdırılmıştı. Bratislava’nın, Londra’nın, Paris’in adını atlaslardan değil radyolardaki istasyon şeridinden öğrendik.Evet, içi sırlarla dolu küçücük bir dünyaydı o ve ondan çıkan her sesi, ne söylendiğinden öte biraz da bu cihazı bir tanıma hevesiyle dinlerdik. Sanki bu cihazın içine böcek büyüklüğünde temiz konuşan, temiz giyimli bir avuç insan hapis edilmiş ve bu insanlar bizi eğlendirmek için habire çırpınıp didiniyor gibiydiler. O yıllarda kimse birbirine ifşa etmese de hemen hepimizin zihninde radyo böyle bir kutuydu işte."

... içinde döndüğüm deniz Dalgalanır coşar ürüzgarından Mevce gelip cuş eyleyen aşkımız Ah çektikçe kaynar gelir derinden Derya coşar inci saçar kenara Aşk ehli dayanır ateşe kora Bülbüller gül ... İbrahim Kalın - Çırpınıp İçinde Döndüğüm Deniz - (Official... - YouTube ... ... Çırpınıp içinde döndüğüm deniz. Gökhan Akçiçek - 25 Temmuz 2012 tüm yazıları. Hikâye malum: Sivas'ın bir köyü, ihtiyarın kendinden genç sayılacak eşi son günlerde hep tedirgin. çırpınıp içinde döndüğüm deniz dalgalanır coşar ürüzgarından mevce gelip coş eyleyen aşkımız ah çektikçe kaynar gelir derinden. derya coşar inci saçar kenara aşk ehli dayanır ateşe kora b ... İbrahim Kalın - Çırpınıp İçinde Döndüğüm Deniz Şarkı Sözleri ... . çırpınıp içinde döndüğüm deniz dalgalanır coşar ürüzgarından mevce gelip coş eyleyen aşkımız ah çektikçe kaynar gelir derinden. derya coşar inci saçar kenara aşk ehli dayanır ateşe kora bülbüller gül... Çırpınıp içinde döndüğüm deniz Dalgalanır coşar ürüzgarından Mevce gelip cuş eyleyen aşkımız Ah çektikçe kaynar gelir derinden Derya coşar... Çırpınıp içinde döndüğüm deniz Dalgalanır coşar ürüzgarından Mevce gelip cuş eyleyen aşkımız Ah çektikçe kaynar gelir derinden Derya coşar inci saçar kenara Aşk ehli dayanır ateşe kora Bülbüller gül... Çırpınıp içinde döndüğüm deniz Dalgalanır coşar ürüzgarından Mevce gelip cuş eyleyen aşkımız Ah çektikçe kaynar gelir derinden. Derya coşar inci saçar kenara Aşk ehli dayanır ateşe kora Bülbüller gül... Çırpınıp içinde döndüğüm deniz Dalgalanır coşar ürüzgarından Mevce gelip cuş eyleyen aşkımız Ah çektikçe kaynar gelir derinden. Derya coşar inci saçar kenara Aşk ehli dayanır ateşe kora Bülbüller gül... Hüseyin Kaya. "Hayret eden, şaşırabilen çocuklardık. Gördüğümüz, duyduğumuz garip şeyleri dikkatle izler, dinler ve her şeyden kendimizce anlamlar çıkarmaya çalışırdık....