Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kısa Öyküde YöntemCemil Süleyman Uygulaması e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kısa Öyküde YöntemCemil Süleyman Uygulaması PDF EPUB


Oktay Yivli

Kısa Öyküde YöntemCemil Süleyman Uygulaması - Oktay Yivli pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Oktay Yivli
DOSYA BOYUTU 11,24
TARİH 2015-03-18
ISBN 6059108157
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu çalışma, bir edebiyat tarihi çalışması değildir. Bundan dolayı incelediği yazarı ve onun eserini belli bir tarihsel döneme yerleştirme kaygısından uzak durduğu gibi ona anlatı geleneğinin hiyerarşisi içinde bir yer tayin etmek işine de girişmemiştir. Yine tarihsel eğilimle yakın ilişkisi bulunan biyografik yöntemle arasına mesafe koyduğu için yazarın yaşam öyküsüyle eseri arasındaki olası ilişkiye değinmemiştir.Geleneksel roman ve öykü incelemelerine göre değişiklikler içeren bu kitapta kanonik yöntem yerine öyküyü yakından okumaya elverişli olan ve daha zengin sonuçlar verdiğini gördüğümüz anlatı bilimsel bir yol izlenmiştir. Bu bağlamda Fransız ve Amerikan edebiyat bilimi birikiminden yararlanılmış; özellikle Gérard Genette, Seymour Chatman ve Dorrit Cohn’un ufuk açıcı çalışmalarıyla ortaya koydukları kavramlar kullanılmıştır ve kitabın, adı geçen anlatı bilimcilere borcu göndermelerle ödenmeye çalışılmıştır.Batı anlatı biliminden seçmeci bir tutumla yararlanan ve bunun yanı sıra alçakgönüllü yeni önerilere sahip olan bu çalışmanın Türk edebiyat bilimine katkıda bulunacağı düşünülmektedir.”

... Yivli hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap ... Kısa Öyküde Yöntem | Cemil Süleyman Uygulaması - Çizgi Kitabevi ... .com'dan satın alın! Cemil Süleyman Uygulaması. 20.46 TL. Geleneksel roman ve öykü incelemelerine göre değişiklikler içeren bu kitapta kanonik yöntem yerine öyküyü yakından okumaya elverişli olan ve daha zengin sonuçloar verdiğini... 18.48 TL. Geleneksel roman ve öykü incelemelerine göre değişiklikler içeren bu kitapta kanonik yöntem yerine öyküyü yakından okumaya elverişli olan ve daha zengin sonuçloar verdiğini... Alış-Veriş Listeme Ekle. Kısa Öyküde Yöntem Cemil Süleyman Uygulaması. ... Kısa Öyküde Yöntem: Cemil Süleyman Uygulaması - PDF Free... ... ... Alış-Veriş Listeme Ekle. Kısa Öyküde Yöntem Cemil Süleyman Uygulaması. Geleneksel roman ve öykü incelemelerine göre değişiklikler içeren bu kitapta kanonik yöntem yerine öyküyü yakından......