Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bitmeyen İhanet: Emperyalizmin Gölgesinde Filistin Sorunu ve Uluslararası Hukuk e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bitmeyen İhanet: Emperyalizmin Gölgesinde Filistin Sorunu ve Uluslararası Hukuk PDF EPUB


Berdal Aral

Bitmeyen İhanet: Emperyalizmin Gölgesinde Filistin Sorunu ve Uluslararası Hukuk - Berdal Aral pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Berdal Aral
DOSYA BOYUTU 4,17
TARİH 2020-01-06
ISBN 6257009140
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kuşku yok ki, “Filistin Sorunu”, Ortadoğu’daki ve belki de tüm İslam dünyasındaki “sorunların anası”dır. Bu sorun çözülmediği müddetçe, Ortadoğu coğrafyasının huzura kavuşmasını beklemek hayâldir. Siyonist devlet ile başta ABD olmak üzere onun destekçisi olan emperyalist aktörlerin bugün Filistin sorununu çözümsüzlüğe terk etmiş olmaları, aynı zamanda Ortadoğu coğrafyasındaki ve daha genel olarak İslam dünyasındaki emperyalist kıskacın henüz yeterince gevşetilememiş olmasının da başta gelen delilidir. Bu kitabın, Filistin Sorunu’na ilişkin literatüre şu dört açıdan katkıda bulunduğu ileri sürülebilir: birincisi, bu çalışmada Filistin Sorunu uluslararası hukuk açısından ele alınmaktadır; ikincisi, kitaptaki uluslararası hukuk tahlilleri disiplinler-arası bir yaklaşım içinde yapılmaktadır; üçüncüsü, Arap Ortadoğu’sunun 20. yüzyılda manda rejimleri altına konma süreci ve bunun yol açtığı siyasî travmalar, Filistin’deki Siyonist sömürgeciliğin ve İsrail yayılmacılığının hedefine ulaşmasına imkân veren daha genel bağlam olarak kitapta incelenmektedir; son olarak, bu kitapta, “sorunun bir parçası” olarak, Filistin trajedisine ilişkin küresel düzeydeki hâkim akademik söyleme de ışık tutulmaktadır.

...alınan "Bitmeyen İhanet Emperyalizmin Gölgesinde Filistin Sorunu ve Uluslararası Hukuk" kitabı geçtiğimiz aylarda (Aralık 2019) ... Bitmeyen İhanet: Emperyalizmin Gölgesinde Filistin Sorunu ve... ... ... Emperyalizm Gölgesinde Filistin Sorunu ve Uluslararası Hukuk. Kritik Stok. Favorilere Ekle. Bu sorun çözülmediği müddetçe, Ortadoğu coğrafyasının huzura kavuşmasını beklemek hayâldir. Kuşku yok ki, `Filistin Sorunu`, Ortadoğu`daki ve belki detüm İslam dünyasındaki `sorunların anası`dır. Bu sorun çözülmediği müddetçe, Ortadoğu coğrafyasının huzura kavuşmasını beklemek hayâldir. Müslüman Aydın Perspekti ... ULUSLARARASI HUKUK AÇISINDAN FİLİSTİN... | İlim ve Medeniyet ... . Bu sorun çözülmediği müddetçe, Ortadoğu coğrafyasının huzura kavuşmasını beklemek hayâldir. Müslüman Aydın Perspektifinde Ulus Devlet ve Çözülmeyen Kürt Sorunu. 19.60 TL. Bitmeyen İhanet: Emperyalizmin Gölgesinde Filistin Sorunu ve Uluslararası Hukuk-Çıra Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat... ...Gölgesinde Filistin Sorunu ve Uluslararası Hukuk Kuşku yok ki, "Filistin Sorunu" Kuşku yok ki, "Filistin Sorunu", Ortadoğu'daki ve belki detüm İslam dünyasındaki "sorunların anası"dır. ...Berdal Aral, Filistin Sorunu'na ilişkin literatüre önemli katkılarda bulunan "Bitmeyen İhanet: Emperyalizmin Gölgesinde Filistin Sorunu ve Uluslararası Hukuk" kitabını ilgililerine sunuyor. Editör. Abdullah Yusufoğlu. Bitmeyen İhanet: Emperyalizmin Gölgesinde Filistin Sorunu ve Uluslararası Hukuk. Kuşku yok ki, "Filistin Sorunu", Ortadoğu'daki ve belki detüm İslam... 19.60 TL. Bu kitabın, Filistin Sorunu'na ilişkin literatüre şu dört açıdan katkıda bulunduğu ileri sürülebilir: birincisi, bu çalışmada Filistin Sorunu uluslararası hukuk açısından ele alınmaktadır... 18.20 TL. Bu kitabın, Filistin Sorunu'na ilişkin literatüre şu dört açıdan katkıda bulunduğu ileri sürülebilir: birincisi, bu çalışmada Filistin Sorunu uluslararası hukuk açısından ele alınmaktadır... Bu kitabın, Filistin Sorunu'na ilişkin literatüre şu dört açıdan katkıda bulunduğu ileri sürülebilir: birincisi, bu çalışmada Filistin Sorunu uluslara...