Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Felsefe, Toplum Bilimleri ve Tarihçi (Ciltli) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Felsefe, Toplum Bilimleri ve Tarihçi (Ciltli) PDF EPUB


Taner Timur

Felsefe, Toplum Bilimleri ve Tarihçi (Ciltli) - Taner Timur pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Taner Timur
DOSYA BOYUTU 9,66
TARİH 2014-04-28
ISBN 6055541477
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tarihçinin felsefe ve toplum bilimleriyle sınavı… Aristo’dan Rönesans’a, Marx’tan Heideggere ve çağdaş tarihçilere tarih-yazıcılığının öyküsü…Krizler, devrimci atılımlar ve karşı-devrimler içinde geçen 19. yüzyılı, iki kanlı dünya savaşına sahne olan 20. yüzyıl izledi. Kapitalizm dünyayı bütünleştirir, eşitsizlikler içinde "küresel bir köy" haline getirirken kapitalist işbölümü de bilimde iş bölümünü artırıyor, "uzmanlaşma"yı geliştiriyordu. Böylece gitgide daha çok "uzmanlaşan" bilim dalları sadece "bütün"ü değil, birbirlerini de anlayamaz hale geldiler. Mikro-tarih, mikro-iktisat, mikro-sosyoloji vb. tüm bilimler yerleşik çıkarlarla uzlaşıyor ve "bilimsel tarafsızlık" kisvesi altında küresel kapitalizmi bir kader gibi sunma yarışına giriyordu.Günümüzde bilim ve tarih-yazıcılığı küreselleşme ile gettolaşma arasındaki çelişkileri ve gerginlikleri yaşıyor. Bu kitapta Aristo'dan Heidegger ve çağdaş tarihçilere kadar bu gelişmenin öyküsü anlatılıyor.

...değil, özelle uğraşan tarih-yazıcılığını bilim saymıyordu ... FELSEFE, TOPLUM BİLİMLERİ VE TARİHÇİ (Ciltli) Taner TİMUR ... . YORDAM KİTAP. Taner Timur. Felsefe, Toplum Bilimleri ve Tarihçi (Ciltli). Ciltli. Kağıt Cinsi. Kitap Kağıdı. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Felsefe, Toplum Bilimleri ve Tarihçi (Ciltli). Taner Timur / Yordam Kitap. Kargolama Süresi: 5 İş Günü. 35.63 TL. Tarihçinin felsefe ve toplum bilimleriyle sınavı… Aristo'dan Rönesans'a, Marx'tan Heideggere ve çağdaş tarihçilere tarih-yazıcılığının öyküsü… Tarihçinin felsefe ve toplum bilimleriyle sınavı… Böylece gitgide daha çok "uzmanlaşan" bilim dalları sadece "bütün"ü değil, birbirlerini de anlayamaz hale geldiler. Çalışma, tarih-yazıcılığı ile felsefe ve toplum bilimlerin ... Müptelası Olacaksınız / Felsefe, Toplum Bilimleri ve Tarihçi (Ciltli) ... . Çalışma, tarih-yazıcılığı ile felsefe ve toplum bilimlerinin, tarih boyunca yer yer birbirleriyle buluşan, fakat çoğu zaman da birbirinden kopuk ve bağımsız bir gelişme çizgisi izleyen öykülerini anlatıyor. (Ciltli) epub ücretsiz türkçe Felsefe, Toplum Bilimleri ve Tarihçi (Ciltli) free download bedava Indir internet üzerinden 6055541477 Felsefe, Toplum Bilimleri ve Tarihçi (Ciltli) MOBI TXT 40 TL...