Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ve Çeliğe Su verildi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ve Çeliğe Su verildi PDF EPUB


Nikolay Ostrovski

Ve Çeliğe Su verildi - Nikolay Ostrovski pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Nikolay Ostrovski
DOSYA BOYUTU 6,89
TARİH 2019-09-18
ISBN 6051213118
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Güçlü kökleri, toprağın derinliklerine inen bir ağaç, tepesi kesilse bile ölmez.”Nikolay OstrovskiBir edebiyatçıdan önce devrimci olan Nikolay Ostrovski’nin otuz iki senelik kısacık hayatında oldukça etkili olan inanç, azim ve bir şeyler yapma tutkusu, kendisinin otobiyografik özellikler taşıyan “Ve Çeliğe Su Verildi” adlı romanında da çıkar karşımıza. Onun azminin, inancının ve tutkusunun ismi ise Pavel Korçagin’dir bu romanda. Pavel Korçagin küçük, haylaz bir çocuktur ve o büyürken devrimci ortam ve düşünceler de kök salmaya, toprağın derinliklerine inmeye başlar. Bu ikisi aynı anda serpilir Rus topraklarında. Devrimci düşünceyle beslenip büyüyen Pavel, kendisi de besler devrimi; inatçılığıyla, azmiyle, inancıyla, tutkusuyla, kanıyla ve son olarak düşüncesiyle...Bir provokatörün ihbarı üzerine hepimizi toptan yakalayıp tıktılar içeri! Gece vaktiydi. Birdenbire jandarma çizmeleri altında bulduk kendimizi! Leşimizi çıkarıncaya kadar dövdüler! Korkunç bir şeydi, bilemezsin Pavel! En az ızdırap çeken ben oldum içlerinde. Daha birinci darbede kendimi kaybettim çünkü... Ama benden daha dayanıklı, daha güçlü olan yoldaşlar... Ve gizleyebilecek hiçbir şey de yoktu işin fenası... Ne olup bittiğini bizlerden çok daha iyi biliyordu polis. Anında haber alıyordu her adımımızı. Aramıza bir hafiye sokmuşlar, anlıyor musun... Kurbanların çoğunu tanıyorsun Pavelciğim, onun için de biraz acı bunları sana anlatmak..

...ılıp kendi çapında güç verdiği devrim yaratmıştır onu ... Ve Çeliğe Su Verildi - Nikolay Ostrovski ... . O da, devrime ve halka karşı duyumsadığı borçluluğu, kızıl orduda yaşadıklarını... çeliğin kısa devre yapmasına sebebiyet verecek cümle. (bkz: çelik) (bkz: arçelik). http://tr.wikipedia.org/w...3%87eliğe_Su_Verildi. 19.84 TL. ...kısacık hayatında oldukça etkili olan inanç azim ve bir şeyler yapma tutkusu kendisinin otobiyografik özellikler taşıyan "Ve Çeliğe Su Verildi" adlı romanında da çıkar karşımıza. NIKOLAY OSTROVSKI Ve Çeliğe Su Verildi, lise yıllarımda o ... Ve Çeliğe Su Verildi Nikolay Alekseyeviç Ostrovski ... . NIKOLAY OSTROVSKI Ve Çeliğe Su Verildi, lise yıllarımda okumuştum şimdi nerden aklıma geldiyse paylaşayım dedim. Yazarı:Nikolay Ostrovski Çeviren: Atilla Tokatlı. Nikola Ostrovski - Ve Çeliğe Su Verildi Bilgi Yayınevi - 1973 Sayfa - 347 Türkçesi - Attila Tokatlı ...Bütün Dünya dillerine çevrilmiş olan ''Ve Çeliğe ...