Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri PDF EPUB


Dr. Adil Hilal

Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri - Dr. Adil Hilal pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Adil Hilal
DOSYA BOYUTU 4,79
TARİH 2019-07-25
ISBN 6054944200
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Moğollar, çok geniş topraklar fethettikten sonra gerek İslâm dünyası, gerek Türkler, gerek Slavlar ve gerekse Memlüklere karşı kendilerine müttefikler bulmak zorundaydılar ve bunu da ancak Batı Avrupa ülkelerinde bulabilirlerdi. Özellikle Cengiz-han'ın ölümünden önce imparatorluğu dört oğlu arasında paylaştırması ve bunlardan Altın Orda'nın Müslümanlığı kabul etmesi onları buna mecbur bırakmıştı. Doğu ülkelerine açılarak ticaret ağlarını genişletmek ve Hristiyanlığı yaymak isteyen Papalık ve diğer Batı Avrupa ülkeleri için de Moğollar aradıkları müttefik olabilirlerdi. Ne var ki, olaylar her iki tarafın da umduğu şekilde gelişmedi. Çünkü Papalık’ın tek derdi Hristiyanlığı yaymak, Moğolların tek derdi ise müttefik adı altında Batı Avrupa ülkelerinden ve bilhassa Papa’dan altın koparabilmekti. Fakat onlar arasındaki diplomatik ilişkiler İslâm dünyasını olumsuz şekilde etkilemiştir.

...ihi) (Sanat ve Sosyal Bilimler) - Продолжительность: 4:30 ... Moğol Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri ... ... Seni gördüğüme sevindim Türk-Akarsu - Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri itibaren Adil Hilal. ve diğer Batı Avrupa ülkeleri için de Moğollar aradıkları müttefik olabilirlerdi. Fakat onlar arasındaki diplomatik ilişkiler İslâm dünyasına olumsuz yönde etkilerde bulunmuştur. https://www.limankitap.com/urun/mogol-bati-avrupa-iliskileri-ve-islam-dunyasina-etkil ... Moğol-Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri - Dr. Adil Hilal ... .limankitap.com/urun/mogol-bati-avrupa-iliskileri-ve-islam-dunyasina-etkileri. 46.75 TL. Moğol Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Dünyasına Etkileri-Selenge Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle... ...müttefikler bulmak zorundaydılar ve bunu da ancak Batı Avrupa ülkelerinde bulabilirlerdi. Fakat onlar arasındaki diplomatik ilişkiler İslâm dünyasına olumsuz yönde etkilerde bulunmuştur. 23.10 €. Doğu ülkelerine açılarak ticaret ağlarını genişletmek ve Hristiyanlığı yaymak isteyen papalık ve diğer Batı Avrupa ülkeleri için de Moğollar aradıkları müttefik olabilirlerdi. kitaphanen.com´da uygun fiyata Selenge Yayınları markalı Moğol Batı Avrupa İlişkileri ve İslam Fakat onlar arasındaki diplomatik ilişkiler İslâm dünyasına olumsuz yönde etkilerde bulunmuştur. ...isteyen papalık ve diğer Batı Avrupa ülkeleri için de Moğollar aradıkları müttefik olabilirlerdi. Fakat onlar arasındaki diplomatik ilişkiler İslâm dünyasına olumsuz yönde etkilerde bulunmuştur. ...isteyen papalık ve diğer Bat...